Remi Naprijeda u Grbavcima

FK Naprijed

Fudbaleri Naprijeda su u derbiju 15. kola Regionalne lige Republike Srpske, grupa zapad osvojili bod u Grbavcima kod Gornjih Podgradaca jer su odigrali nerešeno – 1:1 sa domaćinom, ekipom 13 skojevki.

Poveli su Banjalučani u 16. minutu pogotkom iskusnog Siniše Radoje, a rezultat je izjednačio Slaven Kovljen u 41. minutu. U nastavku je bilo prilika na obje strane, ali se mreže više nisu tresle.
U prva dva prljećna kola Naprijed je osvojio četiri boda, prije gostovanja u grbavcima bio je gost Slavena u Dobrljinu i pobijedio 4:0. U subotu, 1. aprila četu s Obilićeva čeka derbi protiv Plamena iz Donjeg Vodičeva, direktnog rivala u borbi za viši rang. Ova utakmica biće odigrana na stadionu u Obilićevu na koji će se Naprijed vratiti poslije tri godine “izgnanstva”.

13 skojevki – Naprijed    1:1 (1:1)

Stadion: “Gajevi” u Grbavcima. Gledalaca: 50. Sudija: Igor Grbić (Laktaši). Strijelci: 0:1 Radoja (16), 1:1 Kovljen (41). Žuti kartoni: Borković, Majdanac, Sikimić, Tomić, Trivunović, Kovljen (13 skojevki), Miladinović, Šakotić, Radoja, Aljetić, Gojić, Brkić (Naprijed).
13 SKOJEVKI: Borković, Maglić, Majdanac, Gajić, Sikimić, Kovljen, Radić, Tomić (od 90. Ilisić), Semanić (od 79. Smajlović), Šmitran, Trivunović.
NAPRIJED: Dobrijević, Dakić, Miladinović, Šakotić (od 83. Bojinović), Pavlović, Savić, Radoja, Šupić, Aljetić, Gojić, Brkić (od 56. Janjić).

Slaven 1 : 2 Lijevče
Bratstvo 4 : 2 Sloga
Lauš 3 : 0 Svodna
Polet Krajišnik 5 : 0 Krajina
Plamen 3 : 2 Sloga DIPO
13 Skojevki 3 : 5 Budućnost