Slavija savladala Šertovića i zakoračila u plej of

Aleksandar Ilić raspoložen protiv svog bivšeg kluba/ SLAVIJA INFO

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 20. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine savladali Promo u Donjem Vakufu 91:87 i tako stigli do desete pobjede u sezoni, koja bi vrlo lako mogla značiti i plasman u play off, čemu se malo ko nadao pred početak sezone.

Sjajno je odigrala Slavija prvu četvrtinu. Zaključala je svoj koš, dozvolila u prvih pet minuta četvrtine samo pet poena Promu, trojku Šertovića i jednom je Campbell zaboravljen na ofanzivnom skoku i to je bilo sve od domaće ekipe. Sa druge strane, bili su raznovrsni u napadu i vrlo lako dolaze do dvocifrene prednosti. Tek u drugoj polovini četvrtine Promo uspjeva da odigra ponešto, prije svega Eman Šertović, a na kraj prve četvrtine Slavija nosi +14, 29:15.

Nastavila je Slavija i u drugoj četvrtini, popela se na 16 razlike i održavala tu prednost. U finišu četvrtine dolazi do manjeg pada na obje strane igre, što Promo koristi, spušta na jednocifrenu prednost, a onda dolazi i na -7 i sa tom razlikom se i odlazi na poluvrijeme, 43:36.

Na startu 3/4 Šertović odmah trojkom spušta na -4, Foreman vraća na šest, a onda Dino Alkić ponovo donosi -4 Promu. Aleksandar Ilić veže potom osam poena, ubacuje trojku i Foreman, te se Slavija na polovini četvrtine vraća na dvocifrenu razliku, +11. Ipak, Promo ne odustaje, a kada je Alkić pogodio na dvije minute do kraja dionice dolaze tamo gdje nisu bili od samog starta, na samo -2, 60:58, a Slavija sad +2 i ulazi u posljednju dionicu, 63:61.

Poenima centra Damjanovića i Krunića Slavija pravi mini seriju od 4:0 na startu 4/4, odlazi na +6 i odmah tjera Admira Džihana na timeout poslije svega minute igre. Razigrao se Damjanović u ovoj dionici, ali ga nisu ponovo slušala slobodna bacanja, promašio je tri od četiri u nizu, što Promo koristi i održava se na dostižnoj razlici, a nakon što Tanksley pravi faul na Šertoviću na šutu za tri poena i poslije 3/3 najboljeg igrača domaćih dolaze opet na -2, 76:74, da bi u narednom napadu Aleksandar Ilić pogodio još jednu bitnu trojku da odbije nalet svog nekadašnjeg kluba. Brzo su i jedna i druga ekipa ispunile bonus, pa smo gledali i dosta slobodnih bacanja u posljednjoj dionici, da bi domaći poslije poena Nezirića došli na samo -1, 79:78, a onda nijedni ni drugi ne uspjevaju da realizuju svoje napade, da bi na tri minute do kraja Alonzo Campbell dobio priliku sa linije penala da dovede svoju ekipu u vodstvo, ali promašuje oba bacanja. Gotovo dvije minute niti jedna ekipa nije uspjela ubaciti koš, pa Srđan Stanić na dvije i po minute do kraja zove timeout da nacrta čeoni aut, ali ni to nije dalo rezultat. Konačno, na minut i po do kraja Damjanović "zida" u reketu i prekida minute bez poena za +3 Slavije, 81:78, a onda Henry Tanksley krade loptu i zakucava za 83:78 i Admir Džihan na 82 sekunde do kraja zove timeout da pokuša šta spasiti iz ove utakmice. Umalo da Tanksley ukrade loptu i tu, ali ona izlazi u aut, a onda iz novog napada Campbell poentira za -3. Aleksandar Ilić je vratio pet razlike, a onda Sokolovi imaju i kontru 3 na 1 koju ne realizuju, da bi Eman Šertović pogodio trojku uz slobodno bacanje i na 35 sekundi do kraja Promo opet dolazi na -1, 85:84. Zvao je Srđan Stanić još jedan timeout da smiri ekipu za sami finiš. Na jednoj strani Jovanović pogađa oba bacanja, uzvraća Šertović na drugoj strani sa još dva i Stanić zove novi timeout. Odmah se pravio faul na Iliću, koji je hladnokrvan i Slavija za posljednjih 10 sekundi ima +3, prije nego timeout sada zove Džihan. Nacrtana je bila akcija, logično, za šut Šertovića za tri poena, ali iz teške pozicije baca ciglu, Ilić je na skoku i pravi se odmah faul, a Ilić je još dva puta hladnokrvan za +5 Slavije. Maran potom pravi faul da ne dozvoli šut za tri poena Šertovića, on pogađa prvo, drugo pokušava namjerno da promaši, ali ne radi to dobro, sudije daju loptu Slaviji koja tako stiže do ogromne pobjede koja možda znači i ulazak u play off.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je bivši igrač Proma, Aleksandar Ilić, sa 23 poena, Tanksley je ubacio 14, a kapiten Darko Damjanović 13 uz jako bitnu napadačku ulogu u 4/4. Kod Proma, Eman Šertović po navici najbolji sa čak 40 ubačenih poena, a Alonzo Campbell je ubacio 19.

KK PROMO - OKK SLAVIJA 87:91 (15:29, 21:14, 25:20, 26:28)