Aškraba i Lubura odveli Slaviju u finale grupe "Istok" juniorskog Kupa Republike Srpske

Juniori Slavije plasirali su se u finale grupe "Istok" premijernog izdanja Kupa Republike Srpske za juniore. Sokolovi su u današnjem polufinalu grupe na svom terenu savladali Leotara sa ubjedljivih 4:1 i opravdali ulogu favorita koju su imali pred utakmicu.

Do trijumfa protiv Trebinjaca ekipu Milana Gutovića su vodili Luka Aškraba i Mihajlo Lubura, koji su postigli po dva pogotka, po jedan u oba poluvremena. Jedini gol za Leotar dao je Mijat Suvajac u 53. minuti utakmice.

Slavija će u finalu "istoka" igrati protiv boljeg iz duela Drina Zvornik - Alfa Modriča, a finalni meč protiv pobjednika "zapada" biće predigra seniorskom finalu Kupa "dr Milan Jelić".

SLAVIJA - LEOTAR 4:1 (2:0)
Pomoćni teren sa vještačkom travom FK Slavija, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 20
Sudija: Miroslav Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Aškraba 33, 2:0 Lubura 45, 2:1 Suvajac 53, 3:1 Aškraba 55, 4:1 Lubura 78
Žuti kartoni: Jevtović, Čvoro, Đ. Golijanin (Slavija)

SLAVIJA: Stijepić, Pušara, Gojković, Jevtović (od 84. Maksić), Stjepić, Đ. Golijanin, Aškraba (od 84. L. Čelan), Cvijetić, G. Čelan, Čvoro (od 84. M. Golijanin), Lubura
LEOTAR: Šarović (od 84. Vučković), Medan, Kapor, Anđušić (od 84. Glavan), Pandžić, Rutešić (od 46. Suvajac), Kolak, Milošević, Botić, Tadić (od 84. Butulija), Glogovac