Polufinale juniorskog Kupa BiH – Banjalučani ispali

Juniori Borca nisu uspeli da ostvare plasman u finale Omladinskog Kupa BiH i ponove prošlogodišnji uspeh. Izabranici trenera Zorana Dragišića poraženi su juče u Banjaluci od vršnjaka iz tuzlanske Slobode minimalnim rezultatom 0:1.

Jedini pogodak u tvrdoj i borbenoj utakmici postigao je centarfor Tuzlaka Ensar Mešić u 72. minutu. U finišu susreta Banjalučani su pokušavali sve da izjednače rezultat i stignu bar do jedanaesteraca, ali u tome nisu uspeli, pa su se Tuzlaci radovali ulasku u utakmicu u kojoj će se boriti za pobednički pehar.
U drugom polufinalnom susretu u Mostaru juniori Sarajeva su posle boljeg izvođenja penala savladali vršnjake iz Zrinjskog (5:3), u regularnom delu utakmice bilo je nerešeno 1:1. Finalni susret igra se 3. maja (17 časova) na igralištu Trening centra FS BiH u Zenici.

Borac – Sloboda    0:1 (0:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 7. Strelac: Mešić u 72. minutu.
BORAC: Vojvodić 6, Moconja 6, Makarić 6, Nikolić 6, Janković 6 (od 56. Bogdanić 6), Damjanić 6 (od 88. Delkić -), Radović 6, Stjepanović 6 (od 63. Sarić -), Cvjetanović 6, Samardžija 6 (od 82. Bundalo -), Marčetić 6 (od 79. Divljak -).
SLOBODA: Brkić 7, Dakić 7, Bratovčić 7, Pekarić 7, Mešić 7,5 (od 84. Hrvić -), Hasanović 7, Biserović 6,5 (od 75. Bašić -), Šerbečić 7, Aličić 7 (od 90. Vlakić -), Jašarević 7, Kovačević 6,5 (od 78. Duvnjak -).
Igrač utakmice: Ensar Mešić (Sloboda).

Tuzla City 8 : 1 Velež
Kozara 0 : 3 Zrinjski
Zvijezda 09 4 : 1 Željezničar Sport team
Široki Brijeg 9 : 0 Radnik (B)
Sarajevo 1 : 0 Radnik (H)