Fudbaleru Zrinjskog prekršajni nalog u Banjoj Luci

Policijska uprava Banja Luka saopštila je da je na utakmici Premijer lige Bosne i Hercegovine za juniore došlo do prekršaja iz Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama u Republici Srpskoj, te je zbog toga podignuta prekršajna prijava.

- Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka, 12.03.2023. godine, na stadionu FK „Željezničar ST“ u Banja Luci u ulici Braće Podgornika, vršeći fizičko obezbjeđenje fudbalske utakmice između FK „Željezničar ST“ iz Banja Luke i NK „Zrinjski“ iz Mostara uočili su prekršaj iz Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama RS.

Prekršaj je počinjen od strane fudbalera NK „Zrinjski“, A.D. iz Gračanice na način što je isti nakon što je isključen sa utakmice vrijeđao navijače FK „Željezničar ST“, na nacionalnoj osnovi.

Licu A.D. je izdat prekršajni nalog za počinjeni prekršaj iz člana 3. stav 1. tačka 5. Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama RS, a o svemu je obaviješten dežurni sudija Osnovnog suda Banjaluka, saopšteno je iz Mupa Republike Srpske, PU Banja Luka.

Utakmica je završena 3:3 i to nakon što su se ekipe smijenjivale u vodstvu. Zrinjski je poveo 1:0 golom Mustafe Numanovića, preokret domaćinu donijeli su Stefan Onufrija i Aleksa Popović, pa je uzvratio Zrinjski proekretom sa dva gola Antonija Prskala, a remi domaćinu donio je Danijel Sukara. Isključenja su zaradili Amir Duraković u 50. minuti igre, te Džan Fetahović u 70. minuti, obojica iz gostujućeg tima.

Tuzla City 8 : 1 Velež
Kozara 0 : 3 Zrinjski
Zvijezda 09 4 : 1 Željezničar Sport team
Široki Brijeg 9 : 0 Radnik (B)
Sarajevo 1 : 0 Radnik (H)
Željezničar 2 : 1 Sloboda
Borac 4 : 2 Krupa