Mrdak het-trikom zapečatio pobjedu

Ni kiša koja je padala do samog početka meča, ni niska temperatura, nisu spriječile oko dvije stotine najvatrenijih navijača Stakorine da na Rakovicama bodre svoje pulene na putu do još jedne ovosezonske pobjede na domaćem terenu. Izabranici Miroslava Furtule odužili su im se na najbolji mogući način, savladavši ekipu iz Vlasenice rezultatom 5:2.

Sigurno do bodova: FK Stakorina, Čajniče

Iako su stanje na tabeli, jer već dva kola unazad Stakorina zauzima 4, a Vlaseničani petu poziciju,  i razlika od samo dva boda govorili da će utakmica biti neizvjesna i borbena, domaća ekipa je u prvom dijelu susreta dominirala na terenu.  Već u 14. minutu domaćin upisuje svoj prvi pogodak. Akcija kreće preko Milovića koji dodaje do Mrdaka, a on prosljeđuje do Rackovića koji šutira sa šesnaest metara i sjajnim pogotkom počinje golgeterski niz.  Čajničanima  ni minut nije trebao da povećaju prednost. Iskoristivši  smušenost njihovih napadača, domaća ekipa prekida napad Vlasenice i kreće u kontru. Milović  prodire po lijevoj strani, odlično centrira i u pet metara pronalazi Mrdaka koji glavom šalje loptu u protivničku mrežu. U 17. minutu već je 3:0. Nakon prekida kod aut-linije, na nekih 35 metara od gola Milović centrira do Mrdaka koji najprije pogađa prečku, a onda odbijenu loptu sigurno smješta iza leđa čuvara Drakulića. Pokušala je Vlasenica konsolidovati svoje redove i neko vrijeme  spriječiti promjenu rezultata, a onda, pet minuta prije odlaska na odmor, Stakorina postiže još jedan gol. Milović  je ponovo i situaciju iz 15. minuta, ali sa drugim  saigračem. Domaća osmica prodire sa lijeve strane, preko bekova gostiju, lopta prolazi kroz šesnaesterac, dolazi do Rackovića na drugoj stativi, a on je, vješto šalje u mrežu Vlasenice.

Na poluvremenu se gostujuća ekipa sabrala, i u drugi dio susreta ulazi borbenije i agresivnije što u 73. minutu dovodi do smanjenja prednosti Čajničana. Dobro izvedenu akciju Stupar, koji po lijevoj strani probija domaću odbranu, kruniše golom za 4:1. U narednih desetak minuta igra se tvrdo, sa mnogo sitnih prekršaja, ali gosti, odlučni da ublaže poraz, iz brzog kontranapada uspijevaju još jednom savladati Bojanovića. Fehratović kreće po strani, pronalazi kapitena Kovačevića koji dodaje Matiću, a ovaj sigurnim udarcem drma mrežu domaćih. U samom finišu, dobro raspoloženi dvojac postavlja konačni rezultat susreta 5:2, nakon što je Milović još jednom asistirao Mrdaku koji ovog puta nogom, matira golmana gostiju, i upisuje het-trik na ovom meču.

Detalj sa utakmice Stakorina - Vlasenica

U domaćem taboru kažu da nisu ni sumnjali da će susret završiti u svoju korist.

„Nažalost, vrijeme nam ne ide na ruku, pa moram reći da smo uslovi za igru bili baš loši. Mi smo se sa tim bolje nosili nego naši gosti i već u prvom poluvremenu smo zabilježili nedostižnu prednost. Znali smo da je Vlasenica opasan i jak protivnik, ali nijednog trenutka im nismo dozvolili da nas ugroze. Kao i sve ekipe, na domaćem terenu imamo posebnu motivaciju da odigramo što bolje, a činjenica da smo u ovoj sezoni pred svojim publikom doživjeli samo jedan poraz, dovoljno govori o tome koliko nam znači podrška naših navijača. Sa ova tri, a ukupno 19,  postignuta pogotka, Mrdak je sada drugi  najbolji strijelac u ligi, a pošto mu Šuka bježi samo za dva gola, sigurno je da će u narednim susretima pokušati da ga stigne. Naravno, i mi ćemo kao tim dati sve od sebe da nastavimo put ka čelu tabele, a to nam nije nedostižno, jer smo iza prvoplasirane ekipe sa samo četiri boda manje. U svakom slučaju, elana i sloge  nam ne manjka, a kako će biti, pokazaće mečevi koji su pred nama“, jasan je vezista Stakorine Darko Jovanović.

Osim što je povećao bodovnu prednost Stakorine,  ovaj poraz Vlaseničane nije pomjerio niže na tabeli, tako da ekipi Pavla Golijana ostaje da u nedjelju, na svom terenu, traži pobjedu kako bi ostao u igri za vrh tabele.

„Iako je protivnička ekipa bila bolja, rezultat sigurno nije pokazatelj odnosa snaga na terenu. Moram reći da je teren bio loš i u prvom dijelu susreta je to sigurno uticalo na našu igru i blijedo izdanje koje smo pokazali. Ipak, iako smo u drugom poluvremenu zaigrali igru po kojoj smo poznati i koja nas je dovela na mjesto na kome smo, to nije bilo dovoljno da preokrenemo rezultat i da se izborimo barem za podjelu bodova. Ne tražimo opravdanje za poraz, ali na ovom meču smo bili oslabljeni. U  timu su nam falila dva standardna igrača, kapiten Majstorović koji je pauzirao zbog kartona, i Janjuševića koji je odsutan zbog privatnih obaveza.  Za nekoliko dana nas očekuje još jedna teška utakmica, sa drugoplasiranom ekipom iz Brodca, ali pošto igramo na domaćem terenu gdje smo nepobjedivi, sigurno je da ćemo se već u subotu našim navijačima pobjedom odužiti na ovom neuspjehu“, kazao je Stefan Kovačević, sekretar Vlasenice.

Poslije odigranih utakmica 22 kola drugoligaškog Istoka, Stakorina je, sa 41 bodom, ostala na drugoj poziciji, dok je Vlasenica, uprkos izgubljenih bodovima, zadržala peto mjesto.

Oslabljeni upisali poraz: FK Vlasenica

Stakorina (Čajniče) – Vlasenica 5:2 (4:0)

Stadion Rakovice

Gledalaca: 200

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Racković u 14, 2:0 Mrdak u 15, 3:0 Mrdak u 17, 4:0 Racković u 40, 4:1 Stupar u 73, 4:2 Matić u 86, 5:2 Mrdak u 89.

Žuti kartoni: Milovanović (Stakorina)

Stakorina: Bojanović, Jovanović, Racković (od 66. Dačević), Mrdak. Milović, Ristanović, Tadić, Milovanović, D. Simović (od 60. Popović), Nešković, N. Simović

Trener: Miroslav Furtula

Vlasenica: Drakulić, Petrović (od 86. Vuković), Matić, Mitrović, Stupar, N. Kovačević, Fehratović, Mijatović, Vidović, Krsmanović (od 42. Tešić), M.  Kovačević

Trener: Pavle Golijan

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak  (Stakorina)

Velež 7 : 1 Ilićka 01
Vlasenica 1 : 1 Drina HE