Vlasenica na domaćem terenu upisala novu pobjedu

U derbiju 23. kola Vlasenica je, pred oko dvije stotine navijača, na svom terenu, savladala  ekipu Jedinstva iz Brodca, rezultatom 2:0

Nadigrali protivnika: FK Vlasenica

S obzirom na to da su igrale dvije ekipe iz vrha tabele, očekivano, utakmica je bila veoma tvrda i najviše je bilo nadigravanja na sredini terena. Iako je na početku susreta domaća ekipa imala blagu terensku prednost, sve do 17. minuta nije bilo izglednijih prilika za pogodak, a onda kroz pas igru Vlaseničani dolaze pred pred protivnički gol, lopta dolazi do Vidovića koji je sa distance šalje iza Gavrićevih leđa, za prednost od 1:0. Iako se očekivalo da će domaćin poslije vođstva krenuti agresivnije, dešava se suprotno. Jedinstvo preuzima terensku inicijativu, ali sve do kraja prvog dijela ne uspijeva napraviti neku šansu za pogodak. U drugom minutu nadoknadnog vremena, golman Drakulić ispušta sigurnu loptu iz ruku, i potpuno nepotrebno sa leđa, faulira  koji je do nje došao. Glavni arbitar Lakić opravdano pokazuje na bijelu tačku, ali Kalajdžić šutira preko gola, tako da se na odmor odlazi bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Vlasenica je  konsolidovala svoje redove, što je već u 64. minutu rezultiralo pogotkom. Iz jedne brze polukontre, kada Vidović dodaje loptu Suparu, on se probija po lijevoj strani, dolazi u poziciju „jedan na jedan“ sa zadnjim igračem gostiju, oslobađa ga se i sigurno šutira za 2:0 i nova tri boda na domaćem terenu.

Vlasenica je bila svjesna kakvu ekipu dočekuje, ali je vjerovala u prednost domaćeg terena.

„Danas smo imali jednu veoma tešku  utakmicu na domaćem terenu,  možda i najtežu u ovoj polusezoni. Jedinstvo je sigurno  najjači protivnik koji nam je došao u proljećnom dijelu, a sama činjenica da su 18 kola bili prvi na tabeli dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Znali smo da su tvrda ekipa, da u meč moramo ući jako od prve minute. Mi imamo taj  problem da bolje igramo u gostima, nekako rasterećenije igramo, brže, fokusiram se na brze  kontre. Na domaćem terenu kad nam se protivnik skroz spusti na svoju polovinu kroz pas teško dolazimo do završnice u zadnjem dijelu terena, ali danas nam se iz jedne fino izigrane akcije  posrećilo da Vidović pogodi sa distance. Imali smo kiks našeg golmana u nadoknadi prvog poluvremena, kada je napravio jedanaesterac, ali na sreću gosti su promašili. U drugo poluvrijeme smo ušli  jače, što je krunisano pogotkom Strupara za konačni rezultat 2:0. Nažalost,  2-3 igrača su danas dobila treći žuti karton, tako da ćemo na narednom susretu imati problem oko sastava ekipe, ali o tom potom“, zaključio je Pavle Golijan, trener Vlasenice.

Milorad Savić, trener Jedinstva, ističe da je pobjeda domače ekipe potpuno zaslužena.

„Čestitam domaćinu  na fer i korektnoj igri i  zasluženoj pobjedi. Moji igrači ne mogu da se nose sa tim opterećenjem igranja za prvo mjesto i pali su psihički poslije promašenog jedanaesterca. Vjerovatno bi utakmica otišla u drugom toku  da je on realizovan, ali nakon toga  bilo je teško vratiti ekipu.  Pored toga, bili smo hendikepirani neigranjem nekoliko prvotimaca. Što je najgore, pet minuta prije početka utakmice saznajemo da jedan od naših  najboljih igrača  Simo Lukić ne može nastupiti. Iako je sve do tada stajalo da je imao zabranu igranja jedne utakmice, odjednom saznajemo da mu je zabranjeno da igra dvije, što je stavrno nevjerovatno“, kazao je trener Jedinstva.

Ni za jednu ekipu nije bilo promjena na tabeli drugoligaškog Istoka. Vlasenica je sa 39 bodova zadržala petu poziciju, dok su Bročani, sa 44, drugi.