Siniša Radoja “preorao” Lijevče za noć na tronu

Ekipa FK Naprijed

Golom Siniše Radoje u 65. minutu fudbaleri Naprijeda slavili su minimalnu pobjedu u 20. kolu Regionalne lige Republike Srpske, grupa zapad protiv Lijevča iz Nove Topole, direktnog rivala u borbi za prvo mjesto i prelazak u viši rang takmičenja – drugoligaško društvo.

U tvrdoj i borbenoj utakmici Banjalučani su imali više od igre, držali posjed, ali gosti iz Lijevče polja su se organizovano branili i prijetili iz kontranapada. Ovim trijumfom izabranici trenera Nebojše Anđelića prenoćili su na prvoj poziciji sa dva boda više od Plamena iz Donjeg Vodičeva koji danas igra susret protiv banjalučkog OFK Lauša na domaćem terenu.
Gosti su od 68. minuta igrali sa igračem manje na terenu jer je u roku od sedam minuta Marko Milaković zaradio dva žuta kartona.

Naprijed – Lijevče    1:0 (0:0)

Stadion: “Obilićevo” u Banjaluci. Gledalaca: 250. Sudija: Milomir Novaković (Prijedor). Strelac: 1:0 Radoja (65). Žuti kartoni: Brkić, Savić, Šupić (Naprijed). Crveni karton: Marko Milaković (Lijevče) u 68. minutu.
NAPRIJED: Dobrijević, Jarić, Dakić (od 90+2. Vidimlić), Savić, Radoja, Šupić, Kremenović, Aljetić, Gojić, Janjić (od 90+3. Vasiljević), Brkić.
LIJEVČE: Đakušić, Kačavenda, Malbašić, Kočić (od 75. Kecman), Despotović (od 70. Daljević), Vukobratović, Sladojević (od 80. Todoranović), Milaković, Ljepojević, Milošević, Tomić.

Slaven 1 : 2 Lijevče
Bratstvo 4 : 2 Sloga
Lauš 3 : 0 Svodna
Polet Krajišnik 5 : 0 Krajina
Plamen 3 : 2 Sloga DIPO
13 Skojevki 3 : 5 Budućnost