Juniori Sloge preko Radnika u finale juniorskog Kupa Republike Srpske

Juniori: Sloga Doboj - Radnik Bijeljina /Foto Sport i mladi

Juniori Sloge Meridian su juče na dobojskim Lukama, u polufinalu juniorskog Kupa Republike Srpske, savladali bijeljinski Radnik rezultatom 2:1.

Dejan Delić, FK Sloga Meridian Doboj/Foto Sport i mladi

U finalu za trofej, juniori Sloge će se sastati sa banjalučkom Borcem, koji je u drugom polufinalnom meču savladao ekipu Krupe rezultatom 2:0.

Što se tiče utakmice u Doboju, ista je počela blagom dominacijom domaće ekipe Sloge Meridian. Međutim, u petnaestoj minuti ipak ekipa Radnika dolazi do minimalne prednosti. Golman domaćih nije uspio na vrijeme pokupiti loptu u svom šesnaestercu, što je dobro iskoristio igrač gostiju Aleksandar Ilić i poslao loptu u gol domaćina.

Juniori FK Radnik Bijeljina/Foto Sport i mladi

Vedran Sofić, trener juniora Sloge, tražio je da njegovi igrači odlučnije krenu u napad, što su isti i učinili. Stvorili su nekoliko polušansi koje su ostale neiskorištene.

Ognjen Šešlak, FK Sloga Meridian Doboj/Foto Sport i mladi

Kada se igrala dvadeset i osma minuta, Ognjen Šešlak je odlično uposlio Dejana Delića, a ovaj se našao licem u lice sa golmanom Radnika, dobro odreagovao i postigao gol za izjednačenje.

Samo četiri minute kasnije, kod ubačene lopte sa strane ispred gola Radnika, najbolje se snašao Edib Mujanović, koji je poslao loptu u mrežu gostujuće ekipe i doveo Slogu Meridian u vodstvo od 2:1.

Juniori FK Sloga Meridian Doboj/Foto Sport i mladi

Na kraju se ispostavilo da je ovo ujedno rezultat prvog poluvremena ali i konačan rezultat utakmice. U drugom poluvremenu su gosti pokušavali doći do izjednačenja i eventualnog izvođenja jedanaesteraca (u slučaju neriješenog rezultata), međutim igrači domaćeg tima su disciplinovano odigrali defanzivni dio i otklonili prijetnje po svoj gol.

Sloga Meridian Doboj: Žilić Ajdin (G), Jelić Gordan, Handžić Sadin (od 75’ Nikić Đorđe), Jozinović Teo, Bašić Emmre, Omić Albin, Šešlak Ognjen, Delić Dejan (od 75’ Dujaković Boris), Kurtinović Adrian (od 20’ Mujanović Edib), Jašarević Tarik (K), Delić Maid (od 60’ Blagojević Pavle)//Avdaković Amir (G), Nurkanović Amer. Trener: Vedran Sofić.

Radnik Bijeljina: Oplakan Stefan (G), Jevtić Mićo (od 83’ Cacanović Ognjen) , Pandžić Luka, Vujadinović Đorđe (K), Lošić Andrija, Miščević Marko, Vujić Predrag (od 46’ Miletić Vladimir), Krstić Andrej, Perković Žarko (od 77’ Radovanović Rajko), Maksimović Vuk, Ilić Aleksandar, // Cuca Filip (G), Marić Nemanja. Trener: Subotić Ognjen.

Sloboda 0 : 1 Željezničar Sport team
Krupa 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 10 : 1 Radnik (H)
Tuzla City 0 : 4 Željezničar
Zvijezda 09 2 : 2 Radnik (BN)
Velež 2 : 0 Široki Brijeg