Famos se velikim bodom primakao sigurnom opstanku

Velika borba u Derventi/ Derventa caffe

Fudbaleri Tekstilca i Famosa podijelili su po bod u utakmici 32. kola m:tel Prve lige Republike Srpske odigravši 2:2.

Bod je to kojim definitivno zadovoljniji mogu biti gosti iz Vojkovića jer sada više ni teoretski ne mogu biti među posljednja dva, a jako su blizu i tome da i matematički osiguraju siguran opstanak, bez razmišljanja o baražu.

Iz prve prave prilike Famos dolazi do vodstva. Igrala se 8. minuta meča kada Kenan Hadžibegović postiže svoj novi gol, i to kakav, četvrti ove polusezone od dolaska u Famos. Trebalo je malo vremena da se Tekstilac oporavi od početnog šoka, ali onda kreću da prijete Rončeviću. Pokušavaju Zlatko Duspara, Srđan Bašić i Uroš Jovanović, ali bez učinka. Dobru šansu Nebojše Prljete Igor Rončević brani i Famos odlazi na poluvrijeme sa vodstvom od 1:0.

Ono što su domaći željeli to su i uradili samo što je počelo drugo poluvrijeme. Odličnu šansu propušta Famos, a onda slijedi kazna preko Zlatka Duspare. Sve je lijepo uradio fudbaler Tekstilca i pogodio za 1:1.

Znao je Famos šta mu pobjeda donosi u ovom meču, pa iako nije bilo moranje željeli su je i ta želja im daje rezultat u 66. minuti. Desetak minuta nakon što je ušao u igru umjesto Dejana Bjeloša Dragan Pavlović postiže svoj prvi gol u dresu Famosa za novo vodstvo.

Ipak, radost Motorista nije dugo trajala jer i Saša Duvnjak postiže svoj prvi gol brzo nakon ulaska u igru i donosi izjednačenje Tekstilcu, 2:2.

Do kraja susreta i jedna i druga ekipa su popustile u odbrani, stvorile su se neke šanse pred oba gola, ali promjene rezultata nije bilo, pa bod kojim definitivno zadovoljniji mogu biti gosti, dok Tekstilca sada samo teorija ostavlja u ligi u posljednja dva kola.

TEKSTILAC - FAMOS 2:2 (0:1)