Rogatičani demontirali Guber

Trijumfom nade ekipom Gubera, Mladost je i definitivno prebrinula brige oko opstanka, dok ekipi iz Srebrenice preostaje nada da u dva poslednja kola reši sudbinu i zadrži status drugoligaša.

Rogatičani su od početka utakmice znali šta im je cilj, krenuli su napadački i već nakon 20 minuta igre imali su ubedljivu prednost od 3:0.

Gost su samo uspeli da postignu pogodak u 33. minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, već 4. minuta kasnije Mladost je postigla i četvrt pogodak pa se na odmor otišlo pri rezultatu 4:1 za domaći sastav.

I u nastavku utakmice potpuna dominacija Rogatičana, postignuta su još tri pogotka, a da su strelci domaćeg tima bili prisebniji rezultat je na kraju mogao biti izražen dvocifrenim brojem.

Na kraju treba pohvaliti sve igrače Mladosti za iskazanu borbenost i požrtvovanje ali ipak treba posebno istaći kapitena Ćaćića i Miličevića koji su ovaj derbi začelja odigrali na najvišem nivou.

Druga liga Republike Srpske – Istok

Guber torpedovan u Rogatici

MLADOST (R) – GUBER 7:12 (4:1)

Stadion : 9. januar. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Popović (I. Sarajevo) 7. Strelci : Miličević 7. 37. 55.  Nerić 17. 21. Ćaćić 46. 81. (Mladost), Smajlović 33. iz penala (Guber). Žuti kartoni: Mujić (Guber).

MLADOST (R) – Kojić 7, Nešković 7 (od 70. Mihajlović -) Ćaćić 9, Spajić 7 (od 52. Obradović 7) Miličević 8,5 (od 65. Planinčić -)  Đorem 7, Marijanović 7, Debelnogić 7, Popovac 7, Nerić 8 (od 65. Kušić -) Nikolić 7 (od 52. Tomić 7)

GUBER – Bodiroga 5, O. Smajlović 5 (od 46. Mujić 5,5) Avramović 5,5, Jurošević 5,5, Petrović 5, A. Smajlović 5,5, Bogičević 5,5, Jašarević 5, Kosanić 5, Ćirković 5,5, Čirak 5 (od 73. Bektić)

Igrač utakmice : Nemanja Ćaćić (Mladost)

Velež 2 : 0 Vlasenica
Mladost (G) 1 : 0 Ilićka 01
Budućnost 2 : 1 Drina HE
Rudar 1925 2 : 3 Glasinac 1936
Hercegovac 7 : 0 Podrinje
Jedinstvo 3 : 0 Proleter
Stakorina 1 : 0 Romanija