Goleada u Gacku

Fudbaleri gatačke Mladosti savladali su ekipu Glasinca sa Sokoca 3-2 (0-1). U ovaj meč Gačani su ušli bez Nikolića, Goranovića, Šarenaca.

Gosti su odlično otvorili meč poveli su autogolom Mrkovića. Nakon toga gosti opet prijete sa distance Matković na mjestu. Pušara i Ćeranić stvarali su šanse ali je Krunić bio na mjestu.

Nakon toga slobodan udarac na šesnaest metara za goste, Matković preko preče izbacuje. U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Rajko Ćeranić probio je 2 igrača gostujuće ekipe i pogodio za 1-1 igrao se 63'

Nakon gola Gačana sudija Tadić nije pokazao penal za Mladost Gacko, da bi gosti u 68' ponovo poveli preko Radonje. Od toga trenutaka Mladost kreće na sve ili ništa šanse se ređaju dok gosti čekaju kontra napade. Štoperki tandem Mrković - Avdalović odlično su sve to neutralisali.

U 82' Ćeranić je izborio penal i pogodio za 2-2. Samo dva minuta kasnije Ćeranić gura loptu kapitenu Pušari koji pogađa kontra ugao i pogađa za potpuni prekoret.

Do kraja utakmice gosti su imali priliku kad je Matković ispala lopta ali je se iskupio i gosti su dobili samo korner. Nakon kornera i udarca Škoba Mrković glavom spašava čist gol. Posle utakmice predsednik kluba Bojan Mrković podijelio je 10 lopti dijeci sa tribina, divan gest fudbalskog kluba Mladost koji je ove sezone isključivo sa domaćim kadrom ostavio opstanak u ligi.

MLADOST (G) - GLASINAC (S) 3-2 (0-1)
SUDIJA: MILAN TADIĆ ( PALE )
GLEDALACA:120

MLADOST: MATKOVIĆ, MRKOVIĆ, AVDALOVIĆ, SUDZUM, KANDIĆ (OD 75' STAJIĆ), PUŠARA (K), TEPAVČEVIĆ, SLIJEPČEVIĆ, KRSTOJEVIĆ, ZIROJEVIĆ (OD 60' FILIPOVIĆ), ĆERANIĆ.

GLASINAC: KRUNIĆ, MARIĆ, KAPOVIĆ, DEURIĆ, RADONJA, ŠKOBO, LIZDEK, GLADANAC (OD 53' DEBELNOGIĆ), LIZDEK, VUJIČIĆ (K), NOVOSEL, ČORTAN.

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić ( MG)

Velež 7 : 1 Ilićka 01
Vlasenica 1 : 1 Drina HE
Mladost (G) 3 : 2 Glasinac 1936