Zvezda poravnala na 2:2

Crvena zvezda - Partizan

Кошаркаши Црвене звезде изједначили су на 2:2 у финалној серијии АБА лиге, пошто су вечерас на свом терену победили Партизан са 68:56 (20:13, 12:11, 17:15, 19:17).

Звезду је до победе у хали "Александар Николић" водио Факундо Кампацо са 21 поеном, уз по четири скока и асистенције, Огњен Добрић је уписао 14 поена и седам скокова, док је Филип Петрушев постигао 10 поена.

У екипи Партизана бољи од осталих је био Данте Ексум са 12 поена и 10 скокова, а по 10 поена су постигли Кевин Пантер и Алекса Аврамовић.

Партизан је боље ушао у меч и, уз тројке Аврамовића и Зека Ледеја, повео са 12:6 на пет и по минута пре краја прве деонице. Од тог тренутка, Звезда је преузела контролу над утакмицом, искористила је сваку грешку црно-белих и серијом 14:1 завршила прву четвртину за вођство 20:13.

"Празни" минути Партизана од половине прве деонице, заменили су "празни" минути Звезде у првој половине друге четвртине, па су црно-бели серијом 7:0 стигли до изједначења (20:20). Уследиле су потом грешке и велики промашаји на обе стране, пре него што је Звезда поново преузела контролу у финишу првог полувремена и тај део игре "затворила" серијом 7:0 за максималних плус осам на полувремену - 32:24.

Изабраници Душка Ивановића су на почетку треће деонице, предвођени Добрићем, стигли и до прве двоцифрене предности (37:26). Имали су потом и плус 17 (49:32), али је Партизан поенима ЛедејаМатијаса Лесора и на крају тројком Аврамовића пред последњи одмор пришао на десет поена заостатка - 49:39.

Партизан је серијом 8:0 до средине последње четвртине стигао на минус пет (54:49), али је то било све што су изабраници Жељка Обрадовића успели да ураде. Звезда је до краја сачувала предност, тројком Кампаца на два минута пре краја је практично ставила тачку на овај меч и тако обезбедила мајсторицу.

Одлучујућа, пета утакмица финала на програму је у четвртак од 20.00, а домаћин ће бити Партизан.