“Romantika” opila Hercegovce

Detalj sa utakmice BSK - Leotar u Banjaluci FOTO: sportdc.net

Fudbaleri BSK-a su na Gradskom stadionu u Banjaluci sa 2:0 pobijedili trebvinjski Leotar u prvoj utakmici na prvoligaškoj sceni po9slije 12 godina.

BSK je imao više od igre, bio dominantan, ali je tek u 45. minutu stigao do rezultatske prednosti jer je poslije centaršuta Mihajla Savanovića napadač Miloš Perović prvo šutirao glavom, golman Risto Perović je kratko odbio loptu, taman na nogu golgeteru Banjalučana koji je poentirao – 1:0.

Vukan Đorđević je u 52. minutu majstorski pogodio za 2:0, opet je Savanović bio u prodoru, ubacio u šesnaesterac Trebinjaca, Samardžija je petljao, lopta je srećno stigla do Đorđevića koji je sa 15-16 metara pogodio desnu malu mrežu gola Leotara!

BSK – Leotar    2:0 (1:0)

Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 400. Sudije: Mladen Mirić (Bijeljina) [Glavni], Bojan Rakić (Bijeljina) [Pomoćnik], Radmilo Vuković (Bijeljina) [Pomoćnik], Strijelci: Miloš Perović 45', Vukan Đorđević 52', [BSK (Banja Luka)]; Žuti kartoni: Marko Kujundžić 90', [BSK (Banja Luka)]; Stefan Paranos 90', [Leotar (Trebinje)];

BSK: Srđan Modić (G) , Ostoja Šaula , Danilo Moconja , Aleksandar Radulović (K) , Boris Jagodić , Petar Samardžija (87. Marko Pušić), Vukan Đorđević (79. Dusan Petrovic), Miloš Perović (75. Stefan Stojičić), Mihajlo Savanović , Jusuf Terzić , Marko Kujundžić

LEOTAR: Risto Perišić (G) , Đoko Milović (K) , Luka Babić , Ammar Đuderija (85. Matej Kapor), Zoran Milić , Nikola Leko (56. Filip Kolak), Miloš Aćimović (77. Marko Pandžić), Darko Đajić (56. Matija Glogovac), Luka Begić , Marko Šušnjar (46. Marcos Ignacio Sosa), Stefan Paranos

Drina : Sloboda
Borac : Leotar
Kozara : Laktaši