Gosti dali tri gola i izgubili

Igman - Posušje 2:1

U okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Igman je savladao ekipu HŠK Posušje sa 2:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Igman je stigao do vodstva u 11. minuti utakmice kada je nakon kornera stvorila se gužva pred golom Posušja, a u vlastitu mrežu je loptu poslao kapiten Krišto.

Igman je bio nešto bolji sredinom poluvremena, ali nisu uspijevali da izgrade jednu od najboljih šansi. Posušje je pokušalo da dođe do izjednačenja preko Mandića, ali to nije prošlo dobro za goste.

U teškim uslovima za igru u finišu prvog poluvremena Igman je stigao do drugog pogotka. Ponovo je presudio autogol gostima, a ovoga puta vlastitu mrežu zatresao je stameni defanzivac Vrgoč.

U nastavku utakmice Posušje je drugo poluvrijeme otvorilo sjajnom prilikom, ali Brković nije uspio savladati Ćemana.

Uspjelo je Posušje postići jedan pogodak u 56. minuti utakmice. Strijelac pogotka bio je Frane Maglica koji je zatresao mrežu domaćih.

U drugom poluvremenu, gosti sa Mokrog doca su igrali mnogo bolje i svim silama željeli doći do boda u čemu u konačnici nisu uspjeli.

Od pokušaja vrijedi istaći pokušaj Marića iz 67. minute utakmice, ali je tada Ćeman spasio svoj tim i sačuvao tri boda domaćoj ekipi u Konjici.

Igman – Posušje 2:1 (2:0)

Konjic. Stadion: GRADSKI STADION. Gledalaca: 0. Sudije: Luka Bilbija (Prijedor) [Glavni], Josip Čolić (Kupres) [Pomoćnik], Amer Macić (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Dario Krišto 11', Branko Vrgoč 44', (autpgolovi) [Igman (Konjic)]; Frane Maglica 56', [HŠK POSUŠJE]. Žuti kartoni: Velizar Janketić 23', Anel Hebibović 29', Vehudin Alešević 87', Petar Bojo 90', [Igman (Konjic)]; Branko Vrgoč 90', [HŠK POSUŠJE];

Igman: Aldin Ćeman (G) , Armin Bešagić , Amer Drljević , Anel Hebibović (K) (63. Petar Bojo), Mirko Oremuš (63. Vehudin Alešević), Mihajlo Jovašević (63. Marko Čubrilo), Ivan Đorić (82. Darko Bodul), Amer Dupovac , Stefan Denković , Velizar Janketić (57. Aldin Mešić), Mirsad Ramić

Posušje: Franko Kolić (G) , Ante Bekavac (46. Josip Bešlić), Branko Vrgoč , Arijan Brković (46. Karlo Kamenar), Nikola Mandić (80. Marko Kraljević), Dario Krišto (K) , Dominik Begić , Joao Erick Marques Da Silva , Ivan Marić (70. Karlo Stapić), Frane Maglica , Andro Babić (70. Bruno Jenjić)

Zrinjski 5 : 3 Zvijezda 09
Široki Brijeg 2 : 0 GOŠK
Sarajevo 1 : 0 Velež
Željezničar 3 : 1 Tuzla City
Igman 2 : 1 Posušje
Borac 5 : 0 Sloga