Sarajevo preskočilo Velež, Oliviera presudio

Renan de Oliviera (FK Sarajevo) FOTO: FK Sarajevo

U posljednjoj utakmici petog kola Premijer lige BiH večeras je Sarajevo na Olimpijskom stadionu Koševo sa minimalnih 1:0 pobijedilo Velež iz Vrapčića kod Mostara.

Tako je bordo tim uknjižio treći prvenstveni trijumf zaredom otkako je na njegovu klupu sjeo slovenački stručnjak Simon Rožman, dok je ovo Veležu prvi poraz u tekućoj sezoni. Mostarci su u finišu prvog poluvremena imali dvije prečke, bili su nešto bolji od domaćina.
Međutim, trenutak odluke se zbio u 50. minutu nakon jedne greške priliko izvođenja auta i pogrešnog pasa lopta je došla do Renana de Oliviere koji je rutinski matirao Osmana Hadžikića. Ispostavilo se na kraju da je to bilo dovoljno za nova tri boda Sarajlija.

Sarajevo – Velež    1:0 (0:0)

Olimpiski stadion “Koševo” u Sarajevu. Gledalaca: 5.000. Sudija: Dragan Petrović (Banjaluka). Strijelac: 1:0 Renan de Oliviera (50). Žuti kartoni: Kveremeh, Šahinović, Beganović (Sarajevo).
SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Renan De Oliviera (od 64. Vrančić), Kveremeh (od 58. Čataković), Julardžija, Beganović, Soldo, Avramovski (od 64. Hasić), Aničić, Buljubašić, Ziljkić (od 76. Penaranda).
VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Mlinarić (od 77. Šturm), Haskić (od 77. Džafić), Domić, Kadrić (od 64. Šikalo), Krajnc (od 71. Vehabović).

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar