12.09.2023 Administrator DC

Stjepići obradovali Brzio i Gomjenicu

Stigle lopte za Brzi i Gomjenicu

Fudbalski klub Brzi  iz Busnova i Gomjenica iz Gomjenice prethodnog vikenda odigrali su međusobnu utakmicu u okviru 2. kola Područne lige Prijedor.

Ovaj meč osim po dopadljivoj igri ostaće upamćena i po lijepom gestu bivših fudbalera Saše i Slaviša Stijepića.

Braća Stijepići inače fudbalski internacionalci poklonili su 20 lopti za klub iz Busnova, sela iz kojeg  braća Stijepići vuku korijene.

Uprava tima iz Busnove  je kao pravi domaćini ovaj vrijedan poklon podijelila sa sportskim prijateljima iz Gomjenice.

Poklon za obe ekipe uručio je Boro Stijepić otac pomenutih fudbalera.

Predrag Majkić

Fudbaleri trnske Sloge savladali su na domaćem terenu ekipu Brda ubjedljivim rezultatom 6:1.

Sloga je u ovoj utakmici pokazala da igra zaista dopadljiv fudbal, a  koji donosi željeni rezultat.

Trener tima iz Trna, Predrag Majkić, poslije utakmice rekao:

Imali smo voljni momenat, što je za mene najbitnije. Odigrali su kao tim odličnu utakmicu, protiv veoma kvalitetne ekipe OFK Brdo. Tehnički i taktički smo ispoštovali sve što smo uigravali i trenirali. Uz to su želja i voljni momenat bili na visokom nivou i rezultat nije mogao izostati. Što se tiče same utakmice, znali smo da ekipa Brda želi da igra iz zadnje linije i svjesno smo im prepustali posjed u nekim situacijama, kako bi ostvarili prednost u brzini koju naši napadači imaju. Poveli smo na samom otvaranju iz veoma lijepe akcije. Izjednačujući gol protivnika nas nije puno poremetio . Postigli smo još dva gola, pogodili dva puta okvir gola i imali još nekoliko prilika gdje je Nikola Jokanović bio je  neuhvatljiv za protivničku odbranu. U drugom poluvremenu smo znali da će protivnik krenuti na sve i ništa i da će nam to stvoriti dodatni prostor. Odlični Savanović nam je kao džoker unio još brzine i uboitosti i sa tri gola fakticki rijesio pitanje pobjednika. Na kraju, još jednom da pohvalim sve momke i da ekipi OFK Brdo poželim sreću u nastavku sezone - isktako je Majkić

Rudar 3 : 0 Podgrmeč
Moštanica 1 : 4 Berek 1975
Brzi 2 : 1 Gomjenica
Knežopoljac 2 : 3 Ljubija
Slaven 0 : 0 OFK Ravan