Sloboda nemilosrdna i u Kupu Federacije

Detalj sa utakmice u Goraždu

Odigrane su utakmice 2. kola Kupa Federacije BiH.

U Donjoj Mahali domaći  Dinamo je ugostio ekipu TOŠK – a koji  je preko Nikola Marmata u 76. minuti došao u vođstvo  0:1,da bi Hodžić u 90. minuti pogodio za 0:2.

Mladost iz Domaljevca je ugostila hadžićkog prvoligaša Radnika koji je preko Alagića u 30. minuti stekao prednost, 0:1, isti igrač je u 46. minuti pogodio za 0:2, da bi Nargilić u 73. minuti povećao prednost FK Radnika, 0:3, u 88. minuti Jašarević je postavio konačnih 0:4.

U Zenici Čelični Grad Steli City je bio domaćin bihaćkom Jedinstvu, Biščani su u 21. minuti poveli 0:1, da bi Čajlaković u 40. minuti izjednačio na 1:1. U 70. minuti Subotić je doveo domaće u prednost od 2:1.  U 88. minuti Bakić je izjednačio na 2:2, da bi dvije minute kasnije doveo goste u prednost 2:3, a Bajraktarević je u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačnih 2:4.

Visočka Bosna je ugostila prvoligaša Zvijezdu iz Gradačca koja je u 14. minuti golom Hasanovića stekla prednost 0:1, da bi Mušović u 32. minuti poravnao rezultat, 1:1. U 55. minuti Hindija je doveo Visočane u prednost u 2:1,  u 68. minuti Mujić je povećao na 3:1, isti igrač je u 86. povećao na 4:1, a, Hindija u 86. postavio konačnih 5:1.

Bivši prvak BiH čitlučko Brotnjo je ugostio Simm Bau, Gaši je domaće doveo u vođstvo u 39. minuti, da bi Vazda dvije minute Kasnije izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu obje ekipe su postigle po gol, Ćorić je u 47. minuti doveo domaće u prednost 2:1, a Vasiljević je u 60. minuti postavio konačnih 2:2, u izvođenju penala slavilo je Brotnjo 5:4.

Ljubuški je bio domaćin Stupčanici, Čuljak  je u 23. minuti doveo Ljubušake u prednost, 1:0, a, u 31. minuti  Mehanović je izjednačio na 1:1, dvije minute kasnije Abdulifatai je doveo goste u prednost 1:2, a Vernrnes Islamagić je postavio konačnih 1:3.

U Bosanskoj Krupi GNK Bratstvo je odigrao protiv prvoligaša bihaćkog Jedinstva, u regularnom vremenu nije bilo golova, u izvođenju penal serije uspješniji su bili domaaćini 3:0.

Gornjovakufska Sloga je ugostila novog člana m:tel Prve lige FBiH, FK Gornji Rahić, u 65. minuti Bilkan dovodi domaće u rezultatsku prednost, 1:0, šest minuta kasnije Mehmedović izjednačuje na 1:1, a, Abazović u 83. minuti pogađa za konačnih 2:1.

U Tomislavgradu sudar prvoligaša domaćeg Tomislava i gračaničkog Bratstva. Meč je završen 0:0, Tomislav je bio uspješniji od Bratstva na penale 5:3.

U Goraždu takođe sudar prvoligaša domaćeg istoimenog kluba i kakanjskog Rudara, Mujezinović je u 28. minuti doveo domaće u prednost 1:0, da bi Tatar u 70. i 73. minuti postavio konačnih 3:0 za Goražde.

U Doboju kod Kaknja FK Mladost je ugostila tuzlansku Slobodu i već u 4. minuti Eldin Hasanbegović je doveo Tuzlake u rezulatsku prednost, 0:1, da bi Bonić u 17. minuti pogodio za 1:1 , u 61. minuti Tuzlaci ponovo vode golom Delića u 61. minuti 1:2, a, četiri minute kasnije Dervišagić pogađa za 1:3, a, Hadžanović u 83. minuti postavlja konačnih 1:4..

U Zenici domaći Čelik je pod reflektorima ugostio banovićku Budućnost  koju je savladao rezultatom 3:1, u 10. minuti Tabaković je doveo domaće u prednost, 1;0, u 45. minuti Trumić je poravnao na 1:1, u 49. minuti Mašić pogađa za Čelik, 2:1, a Durmić u 80. postavlja konačnih 3:1.

Donja Mahala : NK Dinamo – NK TOŠK 0:2 ( Marmat 76 ' Hodžić 90 ').

Domaljevac : NK Mladost (D) – FK Radnik (H) 0:4 (Alagić 30 ' 46 ' Nargilić 75 ' Jašarević 88 ').

Zenica : NK Čelićni Grad – Stell City – NK Jedinstvo 2:4 ( Čajlaković 40 ' Subotić 70 ' /  Imamagić 21 ' Bakić 88' 90 ' Bajraktarević 90 ' ).

Visoko : NK Bosna – NK Zvijezda 5:1 (Mušović 32 ' Hindija 55 ' 86 '  Mujić 68 ' 78 '/Hasanović 13 ').

Čitluk : NK Brotnjo – BFK Simm Bau 2:2 (Gaši 39 ' Ćorić 47 ' / Vazda 41 ' Vasiljević  60 '), (PENALI 5:4).

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Stupčanica 1:3 (Čuljak 23 ' /  Mehanović 31 ' Abdulifata 33 ' Islamagić 75 ' ) .

Bosanska Krupa : GNK Bratstvo  - OFK Gradina  0:0 (PENALI 3:0).

Gornji Vakuf /Uskoplje : NK Sloga – FK Gornji Rahić 2:1 ( Bilkan 65 ' Abazović 83 ' / Mehmedović 71 ' ).

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Bratstvo  0:0 (PENALI 5:3).

Doboj Kakanj : FK Mladost – FK Sloboda 1:4 ( Bonić 17 ' / Hasanbegović 4 ' Delić 61 ' Dervišagić 65 ' Hadžanović 83 ' ) .

Goražde : FK Goražde – FK Rudar (K)  3:0 ( Mujezinović 28 '  Tatar 70 ' 73 ').

Zenica : FK Čelik – FK Budućnost  3:1  (Tabaković 10 ' Mašić 49 ' Durmiš 80 '/ Trumić 45 ' +1).

Pobjednici ovih utakmica plasirali su se u glavni žrijeb Kupa Bosne i Hercegovine.