Komšijski derbi pripao Derventi

Rukometaši Dervente u 2. kolu Prve lige Republike Srpske pobijedili su komšijskom derbiju sa 32:30 Slogu iz Prnjavora.

Gosti nešto bolje otvaraju meč te nakon 4. minute imaju vdostvo 1:3, ali već na polovini prvog dijela domaći dolaze do svoje igre i vode 6:4. Do kraja poluvremena Dervenćani su zadržali vodosto i na odmor otišli sa golom prednosti 13:12.

U nastavku Derventa pokazuje ko se pita u gradu na rijeci Ukrini i za četiri minute igre stiže do 4 gola prednosti (17:13). Dominaciju su domaći nastavili pa tako do šest golova prednosti dolaze u 48. minuti, dok su šest minuta pred kraj imali osam plus (31:23), nakon čega je trener Milorad Bjelošević uveo igrače sa manjom minutažom da meč privedu kraju.

Prvo ime u redovima Dervente bio je Goran Šarenac sa 14 golova, dok su po četiri dodali Nikola Knežević i Miloš Davidović, a golmanski duo imao Drinić-Tolimir imao je 11 odbrana.

Kod gostiju se istakao Peštić sa 10 golova, a isto toliko odbrana imao je Sljivić.

Višegrad - HED : Sloga
Drina : Derventa
Kotor Varoš : Kozara (G)
Mladost 36 : 29 ORK BL
Bijeljina : Slavija