Perović matirao Velež, težak pad Radovića, prebačen u Urgentni centar

Miloša Perović

Golovima Miloša Perovića u 46. i 90+7. minutu fudbaleri BSK-a su na Gradskom stadionu u Banjaluci pobijedili Velež iz Nevesinja rezultatom 2:0.

Gosti su u prvom poluvremenu promašili tri, a domaćini dva zicera u pozicijama “oči u oči” s golmanima, po dva puta su bili neprecizni Mihajlo Savanović (BSK) i Momčilo Popović (Velež) i jednom njegov saigrač Srđan Drašković.
BSK je poveo majstorijom Perovića poslije centaršuta Savanovića, a drugi gol je postignut poslije solo akcije napadača romantičara i trenutno prvog strijelca prvoligaškog karavana Republike Srpske.
U 85. minutu je domaći fudbaler Milan Radović imao težak pad poslije jednog duela, ostao je bez svijesti i sudija Vladimir Ančić iz Prnjavora je odmah prekinuo susret i pozvao dokotore sa obje klupe. Pomoć mu se ukazivala deset minuta, a na kraju su kola hitne pomoći ušla na igralište i odvezla ga u Urgentni centar UKC Republike Srpske na Paprikovcu u svjesnom stanju. Nakon tog događaja nikom nije bilo više do fudbala…

BSK – Velež    2:0 (0:0)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Ančić (Prnjavor) [Glavni], Željko Čelica (Kozarska Dubica) [Pomoćnik], Mladen Stupar (Prijedor) [Pomoćnik], Strijelci: 1:0 Miloš Perović 46, 2:0 Miloš Perović 90+7'. Žuti kartoni: Danilo Moconja (BSK).
BSK: Srđan Modić (G) , Danilo Moconja , Aleksandar Radulović (K) (70. Dusan Petrović), Boris Jagodić , Petar Samardžija (70. Stefan Stojičić), Vukan Đorđević (90. Marko Pušić), Miloš Perović (90. David Gavrić), Mihajlo Savanović , Milan Radović (85. Boro Erić), Jusuf Terzić , Marko Kujundžić
VELEŽ: Miloš Zurovac (G) (K) , Harun Abaza , Miljan Petković , Zlatko Anđelović , Goran Prodanović , Momčilo Popović (76. Miloš Sekulović), Darko Repović , Srđan Drašković , Elzio Lohan Alves Lucio , Sergej Prodanović , Miljan Gutić

Sloboda : Ljubić
Radnik : Velež
Željezničar : Romanija
Sutjeska : Rudar Prijedor
Omarska : Slavija
Famos : Modriča