Goražde prekinulo Slobodin niz

FK Goražde

U subotu 7. oktobra u Goraždu je odigran derbi kola između FK Goražda i lidera na tabeli tuzlanske Slobode.

U 42. minuti Tatar je izveo korner, Harambašić je najprisebniji i dovodi Goražde u vođstvo, 1:0.

U 45. minuti bomba Tatara, ali je stativa spasila Tuzlake.

Goražde je puno više pokazalo, mogli su dati još golova. U drugom poluvremenu   Mašić je  u 70. pogodio za 2:0.

Gradačačka Zvijezda je ugostila kakanjski Rudar kojeg je savladala 3;0, Čaušević je u 48. minuti doveo domaće u prednost, na 2:0 nakon tri minute Azer Kozić je povećao u 51. minuti na 2:0, da bi Mikić u 84. minuti postavio konačnih 3:0.

U Tomislavgradu NK Tomislav je bio domaćin gračaničkom Bratstvu, u prvom poluvremenu nije bilo golova. U drugom dijelu utakmice u 52. minuti Šiško  je doveo domaće u prednost, 1:0, deset minuta kasnije Petar Banović najbolji strijelac Tomislava je povećao prednost na 2:0, u 83. minuti Šer je smanjio na 2:1, što je konačni rezultat.

Zenički Čelik za rivala je imao NK TOŠK, ovaj susret je završen rezultatom, 1:1, poveo je Čelik u sudijskoj nadoknadi od 5. minuta, golom Mašića, 1:0,  da bi   Hankić, minutu poslije izjednačio na 1:1.

U nedjelju 8. oktobra u Olovu je Stupčanica ugostila OFK Gradinu iz Srebrenika. Meč je završen  rezultatom 0:0.

Hadžićki Radnik je  u goste primio sastav banovićke Budućnosti koja je u 34. minuti golom Husića stekla prednost 0:1, četiri minute kasnije Nargilić je poravnao na 1:1..

Novajlija u prvoligaškom društvu FK Gornji Rahić je dočekao ekipu BFK Simm Bau koji je na isteku prvog poluvremena golom Vasiljevića stekao prednost 0:1, u drugom dijelu utakmice Fačić je u 54. minuti poravnao na 1:1.

U Doboju kod Kaknja Mladost DK je ugostila  bihaćko Jedinstvo, u 25. minuti  Kulović je doveo u vodstvo Mladost DK 1:0, u 42. minuti Bakić je izjednačio na 1:1, da bi u nadoknadi sudijskog vremena Sijamija ponovo donio prednost sastavu Mladosti 2:1. U 49. Minuti Grahovac povećava na 3:1, u 80. minuti Piljug je povećao prednost Mladosti DK 4:1.

Rezultati,

Olovo :  NK Stupčanica - OFK Gradina 0:0 ,

Gradačac :  NK Zvijezda - FK Rudar 3:0 ( Čaušević 48' Kozić 51 ' Mikić 84' ).

Zenica : FK Čelik - NK TOŠK 1:1 ( Mašić 90' +5/ Hantić 90' + 6),

Tomislavgrad : NK Tomislav -NK Bratstvo 2:1( Šiško 52' Banović  62'   / Šer 83'  ) ,

Hadžići : FK Radnik - FK Budućnost 1:1 ( Nargilić 38' / Husić 34'),

Goražde  : FK Goražde - FK Sloboda 2:0 (Harambašić 42' Mašić 70 ' ).

Doboj Kakanj : Mladost DK –  NK Jedinstvo 5:1 ( Kulović 25 ' Sijamija 45'+ 1, Grahovac 49' Piljug 80' Zec 90 / Bakić 42 ' ),

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić -  BFK Simm Bau 2:1  ( Fačić 54' 90'/ Vasiljević 45'+2 )