Kruševo ne popušta

U nedjelju 8. oktobra odigrani su svi susret 8. kola Druge lige FBiH , grupa Jug, u Prozoru /Rami odigran je derbi kola između trećeplasirane Rame i lidera na tabeli NK Kruševa.

U 36. Minuti Turajlić je doveo goste u prednost 0:1, u 37. je Čule je povećao na 0:2, u 43. a u 40. i 49. Budimir je izjednačio na 2:2, da bi Salko Jazvin u 54. minuti postigao gol za 2:3

Derbi začelja u Grudama su odigrali dvije posljednjeplasirane ekipe NK Grude i NK Čapljina koji je pripao domaćoj ekipi, golom  Bašića

13- plasirani NK Stolac je ugostio šestoplasirani livanjski NK Troglav 1918 koji je golovima Roberta Stankovića stekao prednost od 0:2, 25. I 28. minuta

Petoplasirani NK Brotnjo bio je domaćin gornjovakufskoj Slogi koju je pobijedio rezultatom 3:2.

NK Neum je ugostio sastav NK Ljubuški koji je zabilježio visoko pobjedu, u 57' Čuljak je doveo Ljubušake u prednost 0:1, tri minute kasnije isti igrač povećava na 0:2, u 72. minuti Granić povećana 0:3, u 79. minuti Vujnović smanjuje na 1:3, da bi Puljić u 80. minuti  pogodio za  1:4, a završio Mišetić u 89. minuti 1:5.

U Jablanici osmoplasirana FK Turbina je odigrala utakmicu protiv NK Međugorja, već u 16. minuti Kristijan Stanić je doveo Međugorje u prednost 0:1, u 33. minuti Pandža je prednost gostiju 0:2. U 56. minuti Sabljić pogađa za 0:3, a Bencun u 60. postavlja konačih 0:4

U Podhumu kod Livna fenjeraš Kamešnice koja je bez pobjede ugostila je drugoplasiranu ekipu NK Višići, u 29. minuti Kordić dovodi u vođstvo gostujući sastav, 0:1, u 57. minuti Pažin  povećava na 0:2,  dok za domaće golove su postigli Latica i Vidović.

Čapljina : Grude
Troglav 1918 : Stolac
Međugorje : Turbina
Sloga : Brotnjo
Višići : Kamešnica