XS
SM
MD
LG

Stupčaniva gostuje Zvijezdi

Stupčanica, Olovo

U okviru 10. Kola Prve lige FBiH u subotu 14. oktobra se igra šest utakmica, poslednjeplasirani kakanjski Rudar je domaćin gračaničkom Bratstvu, gradačačka Zvijezda igra pred svojim pristalicama sa NK Stupčanicom.

BFK Simm Bau u Maglaju dočekuje zenički Čelik, a banovićka Budućnost FK Mladost DK.

Lider na tabeli tuzlanska Sloboda nakon poraza u Goraždu u ovom kolu na Tušnju igra sa FK Gornjim Rahićem, srebrenička Gradina ugošćuje sastav FK Radnika iz Hadžića.

Ovo kolo će nedjeljnim susretom zatvoriti bihaćko Jedinstvo protiv Goražda i tešanjski TOŠK naspram Tomislava.

 Subota, 14. oktobar u 15:00 sati,

Kakanj : FK Rudar – NK Bratstvo   u 15:00 sati, Gradski stadion Kakanj , glavni sudija : Kristijan Sučić  (Travnik), pomoćnici : Samir Mehmedović (Sanski Most) i Andrija Dolić   (Prozor - Rama ), , 4. sudija : Drago Tabak ( Tomislavgrad), Josip Čolić (Kupres)), Darko Obradović (Stolac).

Gradačac :  NK Zvijezda – NK Stupčanica    u 15:00 sati,  Stadion Banja Ilidža Gradačac  , Emir Spahalić (Mostar), Sanel Grljević  (Mostar) i  Adnan Ibrahimović  (Brčko), Goran Kolobara  (Mostar),  Miron Dujmenović  (Bazik ), Sead Muratović (Goražde).

Maglaj : BFK Simm Bau - NK Čelik   u 15:00 sati, Gradski  stadion Maglaj, Denis Limov (Gabela), Anis Kalajdžiž (Mostar) i Enis Đulović  (Tuzla), Benjamin Berbić  (Banovići), Admir Zilkić (Tešanj), Edis Zukić  (Tuzla) .

Tuzla : FK Sloboda – FK Gornji Rahić u 18:30 sati, JU Gradski stadion Tušanj , Aldin Sofić (Tuzla), Edis Trklja (Sarajevo) i Marko Blažević (Mostar), Mario Pejić (Grude), Mensur Hodžić (Zenica), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo).

Banoviči : FK Budućnost – FK Mladost u 15:00 sati, Stadion FK Budućnosti Banovići , Ilija Orkić (Matići), Filip Jarić (Brčko) i Mihret Zlatić (Brčko), Igor Popović (Busovača), Nedžad Tanjo  (Goražde), Anto Sučić (Nova Bila).

Srebrenik : OFK Gradina – FK Radnik (H) u 15:00 sati, Gradski  stadion Srebrenik, Ajdin Baručija, Sanel Alihodžić   i Mirza Fetić svi Zenica , Sanel Silić , Irfan Budimlić i Jasmin Topić svi Cazin .

Nedjelja, 15. oktobar u 15:00 sati,

Tešanj  : NK TOŠK - NK Tomislav   u 15:00 sati , Gradski stadion Luke Tešanj, Ermin Hadžović  (Sarajevo), Mirza Tičić  (Sarajevo) i Matej Bevanda  (Čitluk), Semir Sarajkić  (Sarajevo),Eldin Hodžić (Tuzla), Goran Dujak (Odžak) .

Bihać : NK Jedinstvo – FK Goražde u 15:00 sati, Stadion Pod borićima Bihać, Edin Osmanović (Kalesija), Amrudin Zaimović  (Novi Travnik) i Demir Mešić  (Doboj Istok), Suad Nurić   (Gračanica), Karlo Jurišić (Posušje), Admir Šehović  (Sarajevo).


21 .kolo Prva liga FBiH
Čelik : Rudar
Gornji Rahić : Tomislav
Goražde : Bratstvo
Mladost : TOŠK
Radnik : Simm Bau
Stupčanica : Sloboda
Zvijezda : Jedinstvo
Gradina : Budućnost
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloboda 20 15 2 3 47
2 Stupčanica 20 13 4 3 43
3 Tomislav 20 9 6 5 33
4 Goražde 20 9 5 6 32
5 Budućnost 20 9 4 7 31
6 Čelik 20 7 7 6 28
7 Bratstvo 20 8 4 8 28
8 Simm Bau 20 7 6 7 27
9 Gornji Rahić 20 8 3 9 27
10 Gradina 20 7 6 7 27
11 Jedinstvo 20 6 5 9 23
12 Radnik 20 5 7 8 22
13 TOŠK 20 6 3 11 21
14 Rudar 20 4 7 9 19
15 Zvijezda (-3) 20 6 3 11 18
16 Mladost 20 4 2 14 14