Zrinjski razbio Velež

Zrinjski - Velež

Zrinjski je večeras u odgođenom mostarskom derbiju koji je trebao biti odigran u trećem kolu Premijer lige BiH rezultatom 3:0 savladao Velež, čime je nastavio sjajan niz pobjeda koji je započeo još nakon poraza na Koševu od Sarajeva.

Ušla su oba tima u večerašnji duel u relativno dobrom raspoloženju, ali domaći je imao više razloga za zadovoljstvo već na otvorenju utakmice. Već u petoj minuti, nakon prekršaja Mahmića, centaršut u kazneni prostor upućuje Kiš, a mrežu Veleža trese Ćuže.

Nisu se gosti kako treba ni oporavili, a nakon centaršuta Kiša u devetoj minuti imali su novu šansu. Bilbija je šutirao glavom, ali lopta je na putu ka golu pogodila Radića. Nedugo nakon ove šanse, gosti su preuzeli terensku inicijativu, te je Velež diktirao tempo igre, dok se Zrinjski disciplinovano i dosta uspješno branio, pa Velež i nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Nekoliko polušansi smo vidjeli sve do završnice prvog dijela, a onda je Zrinjski stigao do još dva pogotka. Nakon udarca Ramića sa distance, loptu Hadžikić odbija do Jakovljevića, koji bez problema pogađa mrežu gostiju i Zrinjski stiže do velike prednosti

Ponovo je Zrinjski nakon gola imao veliku šansu, ali i ovaj put se Velež spasio. Tačnije, Hadžikić je odbranio upasan udarac Kiša sa distance. U 43. minuti, Haskićev udarac sa samo pet metara Marić sjajno brani i ostavlja Zrinjski u odličnoj poziciji, te domaći iz kornera u 45. minuti rješavaju pitanje pobjednika. Jedan od igrača Veleža zakačio je glavom loptu, ona je stigla do druge stative, a tamo se najbolje snašao Jakovljević, koji postiže i drugi gol na utakmici, i Zrinjskom donosi veliku prednost.

Imao je Velež inicijativu u drugom poluvremenu, stvorio je nekoliko šansi i djelovalo je da je blizu gola, no gosti nikako nisu uspijevali savladati Marića. Najbliže golu bio je rezervista Guliašvili, koji je pogodio stativu.

Zrinjski se uspješno branio do kraja utakmice, imao je i nekoliko svojih šansi, ali na kraju ni on nije postigao novi gol. No, u Zrinjskom će sigurno biti zadovoljni razvojem situacije u ovom duelu.

Zrinjski sada ima 21 bod, dok Velež ima 17 bodova.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje 2 : 1 Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK 1 : 4 Zrinjski
Tuzla City 2 : 6 Borac
Igman 0 : 0 Željezničar