Zvijezdi 09 malo hettrik Rahimića: Pavle Đajić vodio juniore Borca do pobjede

Banjalučki Borac je danas u 11. kolu U19 Premijer lige Bosne i Hercegovine upisao pobjedu na gostovanju kod Zvijezde 09.

U golgeterskom obračunu Mahira Rahimića i Pavla Đajića uspješniji je bio mladi fudbaler Borca, koji je dobio podršku u jednom golu Nemanje Ćetojevića i Borac dolazi do pobjede 4:3.

Mahir Ramić nakon pola sata igre sa dva gola dovodi Zvijezdu do 2:0. U 38. minuti Zoran Dragišić pravi izmjenu i Nemanja Ćetojević mijenja imenjaka Rendića i samo što je kročio na teren pogađa za 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu na scenu stupa kapitena Đajić. Prvo u 62. minuti izjednačuje na 2:2, ali deset minuta kasnije Mahir Rahimić iz penala dovodi Zvijezdu 09 ponovo u vodstvo. Ipak, Pavle Đajić sa još dva gola u 80. i 86. minuti završava posao i donosi treći trijumf Borcu.

Zvijezda 09, sa druge strane, bilježi četvrti poraz u sezoni.

FK ZVIJEZDA 09 - FK BORAC 3:4 (2:1)
Stadion u Etno selu Stanišić
Gledalaca: 50
Sudija: Danijel Perić (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Rahimić 19, 2:0 Rahimić 30p, 2:1 Ćetojević 39, 2:2 Đajić 62, 3:2 Rahimić 72p, 3:3 Đajić 80, 3:4 Đajić 86
Žuti kartoni: Marković (Zvijezda 09), Burnjaković, Ćetojević, Stupar (Borac)

ZVIJEZDA 09: Nikolić, Milošević, Tomić (od 69. Gambelić), Makarić, Davidović (od 58. Marković), Đurić, Petrović (od 58. Delkić), Rahimić, Damjanić (od 65. Andrić), Kitić (od 65. Ristić), Bašić

BORAC: Grujić, Rendić (od 38. Ćetojević), Stupar, Burnjaković, Despor, Stojičić (od 79. Gajić), Đajić (od 89. Ševo), Šikanjić (od 79. Divljak), Marčetić (od 89. Ivanović), Keranović, Kovačević

Željezničar Sport team : Borac
Kozara : Velež
Široki Brijeg : Zvijezda 09
Radnik (BN) : Tuzla City
Željezničar 0 : 4 Zrinjski