XS
SM
MD
LG

Jahorina dva iz dva

KK Akademac

Za vikend su odigrani mečevi drugog kola Prve lige Republike Srpske u kojem su gosti upisali pet pobjeda.

Jedini trijumf na domaćem terenu pisala je ekipa Akademac, koja je pobijedila Rogaticu 65:57 i tako uisala drugu pobjedu ove sezone. Filip Teinović sa 14 poena predvodio je mladi tim, Nikola Šarić je upisao 11, a Luka Protić 10 poena. Na drugoj strani Luka Radmilović najbolji sa 17 poena.

Sutjeska je prevođena Vladanom Radovićem, koji je ubacio 23 poena slavila kod Olimpa 78:69. Nikola Ješić je predvodio domai tim sa 21 poenom.

Jahorina je do druge pobjede došla nakon trijumfa protiv Student Igokee 71:57. Nemanja Pečenica, bivši kapiten ekipe Sokoca, predvodio je goste sa 18 poena, Džavion Mej je ubacio 13. U domaćem timu Andrej Aćimović 22, Dušan Makitan 20 poena.

Drina Princip je u Višegradu slavladala Vardu 77:69. Filip Cvijetinović sa 19 poena i devet skokova predvodio je goste, Lazar Egeljić je ubacio 15. U domaćem timu najefikasniji Nemanja Stanimirović sa 20 poena, Aleksa Negovanović je ubacio 13 uz 10 asistencija.

Drugu ovosezonsku pobjedu upisala je i Sloboda 73. Tim Dejana Kukavice je pobijedio Derventu 72:65. Odličnu partiju odigrao je Uroš Podrumac, koji je ubacio 28 poena. Sergej Babić je dodao 15, a Petar Terzić 10. U domaćem sastavu Goran Đošan 24, Dejan Jovanović 11 poena, a Veljko Čečavac je imao 8 poena i 20 skokova protiv bivšeg kluba.

U ovom kolu slobodan je bio Radnik.

Bijeljinska Budućnost je slavila u Gradišci protiv Stars basketa 75:47. Saša Lazić i Aleksandar Pirgić su predvodili goste sa po 15 poena. U domaćem timu Vanja Samardžić 14, Milan Dedić 10 poena.


19 .kolo Prva liga RS
Jahorina : Rogatica
Sloboda 73 : Drina Princip
Sutjeska : Budućnost BN
Radnik BN Basket : Stars Basket
Olimp : Varda HE
Akademac : Student Igokea
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Jahorina 17 14 3 31
2 Budućnost BN 16 13 3 29
3 Drina Princip 17 12 5 29
4 Radnik BN Basket 16 12 4 28
5 Rogatica 17 10 7 27
6 Akademac 17 9 8 26
7 Sloboda 73 17 8 9 25
8 Sutjeska 17 8 9 25
9 Stars Basket 17 8 9 25
10 Student Igokea 16 8 8 24
11 Varda HE 16 3 13 19
12 Olimp (-5) 17 1 16 13
13 Derventa 12 0 12 12