XS
SM
MD
LG

Lider na tabeli tuzlanska Sloboda gostuje Bratstvu, olovska Stpčanica FK Mladosti, Goražde dočekuje Zvijezdu

U subotu i nedjelju 4. i 5. novembra igraju se po četiri utakmice Prve lige FBiH, subotu  u Hadžićima domaći Radnik će ugostiti kakanjskog Rudara, trećeplasirano Goražde dočekuje gradačačku Zvijezdu.

Šestoplasirani Tomislav, 19 bodova očekuje domaću pobjedu protiv  NK Jedinsva, a, 11- plasirano gračaničko Bratstvo, 13 bodova, prima u goste lidera na tabeli tuzlansku Slobodu.

U nedjelju 5. novembra zenički Čelik čeka  banovićku Budućnost, a, u Doboju kod Kaknja fenjeraš Mladost će imati težak domaći zadatak protiv drugoplasirane olovske Stupčanice.

Debitanti u ligi FK Gornji Rahić, 8. mjesto, 19 bodova igra komšijski derbi što se tiče tabele, protiv OFK Gradine, 7. mjesto i ima isto bodova kao domaća ekipa, u Tešnju domaći TOŠK, pretposljednji na tabeli, 8 bodova dočekuje četvrtoplasiranu ekpu BFK Simm Bau .

Subota, 4. oktobar u 13:30 sati,

Hadžići : FK Radnik – FK Rudar    u 13:30 sati, Gradski stadion Hadžići , glavni sudija : Osman Hodžić (Doboj Istok), pomoćnici : Mirze Čejvanović  (Tuzla) i Filip Jarić  (Brčko), Jure Delić  (Mostar), delegat : Nedžad Tanjo  (Goražde), Silvio Bubalo (Mostar).

Goražde : FK Goražde – NK Zvijezda  u 13:30 sati, Stadion Midhat Drljević Goražde , Semir Balić  (Tešanj), Sanel Alihodžić  (Zenica) i Edis Trklja  (Sarajevo), Aldin Sofić  (Zenica), Dženadin Podrum  (Konjic) , Jasenko Pljevljak  (Sarajevo).

Tomislav :  NK Tomislav – NK Jedinstvo  u 13:30 sati, JU Gradski  stadion Tomislavgrad , Goran Kolobara   (Mostar), Anis Kaladžić  (Mostar) i  Antonio Marčinko (Čitluk), Mario Pejić  (Grude), Miron Dujmenović  (Bazik ), Goran Dujak  (Odžak) .

Gračaniica : NK Bratstvo – FK Sloboda u 13:30 sati, Gradski stadion Luke Gračanica, Samir Kapo (Kakanj), Edin Zjakić (Bihać) i Mihret Zlatić (Brčko), Emir Omerhodžić (Sarajevo), Karlo Jurišić (Posušje), Elvis Mujić (Banovići).

Nedjelja, 5. novembar u 13:30,

Zenica : FK Čelik – FK Budućnost  u 13:30 sati,  Bilino Polje  , Ernad Korman  (Bugojno), Senad Aleta  (Goražde) i Matej Bevanda (Čitluk), Armin Kukić  (Bugojno), Mugdim Memić ,  Haris Baković oba Sarajevo.

Doboj kakanj :  FK Mladost  - NK Stupčanica  u 13:30 sati, MGM Farm arena Doboj Kakanj   , Ermin Hadžović (Sarajevo), Mirza Tičić  (Sarajevo) i Marko Blažević (Mostar) , Sandi Ljevo (Mostar - Podgorani) , Muhamed Huzbašić  (Fojnica), Jasmin Topić (Cazin) .

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić –OFK Gradina u 13:30 sati, Stadion Harf Arena Gprnji Rahić, Juraj Kovčić (Prud), Enis Đulović  (Tuzla) i  Marko Brezović (Kostrč), Filip Antić (Orašje),Josip Čolić  (Kupres), Ahmet Ibranović  (Gradačac).

Tešanj : NK TOŠK - BFK Simm Bau  u 13:30 sati, Gradski stadion Luke Tešanj  , Drago Tabak  (Tomislavgrad), Andrija Dolić  (Prozor, Rama) i  Alen Gluho   (Sarajevo), Emir Spahalić (Mostar), Benjamin Terzić  (Zenica ), Luka Gašić  (Gornji Svilaj).


21 .kolo Prva liga FBiH
Čelik : Rudar
Gornji Rahić : Tomislav
Goražde : Bratstvo
Mladost : TOŠK
Radnik : Simm Bau
Stupčanica : Sloboda
Zvijezda : Jedinstvo
Gradina : Budućnost
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloboda 20 15 2 3 47
2 Stupčanica 20 13 4 3 43
3 Tomislav 20 9 6 5 33
4 Goražde 20 9 5 6 32
5 Budućnost 20 9 4 7 31
6 Čelik 20 7 7 6 28
7 Bratstvo 20 8 4 8 28
8 Simm Bau 20 7 6 7 27
9 Gornji Rahić 20 8 3 9 27
10 Gradina 20 7 6 7 27
11 Jedinstvo 20 6 5 9 23
12 Radnik 20 5 7 8 22
13 TOŠK 20 6 3 11 21
14 Rudar 20 4 7 9 19
15 Zvijezda (-3) 20 6 3 11 18
16 Mladost 20 4 2 14 14