XS
SM
MD
LG

Sloboda čeka TOŠK

Sloboda, Tuzla

U subotu 11. novembra igra  se sedam utakmica 14. kola Prve lige FBiH, u Hadžićima domaći FK Radnik koji je u donjem dijelu tabele, 13 bodova ugoščuje fenjeraša FK Mladost DK  koja ima 8 bodova, kakanjski FK Rudar je takođe pri dnu tabele, 10 bodova je domaćin trećeplasiranoj ekipi ekipi FK Simm Bau, 24 boda.

Bihaćko NK Jedinstvo koje je na 13. mjestu, 12 bodova prima u goste desetoplasirani sastav gračaničkog Bratstva, 16 bodova, lider tuzlanska Sloboda, 30 bodova je domaćin pretposljednjoj ekipi tešanjskog TOŠK – a, 8 bodova.

Šestoplasirana banovička Budućnost, 21 bod, igra sa sastavom Tomislavom koji je za mjesto niže  na tabeli, 20 bodova,  srebrenička OFK Gradina, 5. mjesto, 22 boda pred svojim navijačima igra protiv osmoplasiranog zeničkog Čelika, 18 bodova. Gradačačka NK Zvijezda, 11. mjesto, 15 bodova, će ugostiti debitanta u ligi FK Gornji Rahić, koji je za dva mjesta bolje plasiran od svog domaćina, 16 bodova.

Ovo kolo će nedjeljnim susretom okončati najprijatnije iznenađenje olovska drugoplasirana Stupčanica, 29 bodova i  četvrtoplasina ekipa Goražda, 22 boda.

Subota, 11. novembar u 13:30 sati,

 Hadžići : FK Radnik – FK Mladost    u 13:30 sati, Gradski stadion Hadžići , glavni sudija : Emir Spahalić (Mostar), pomoćnici : Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan  (Jablanica), Jure Delić  (Mostar), delegat :  Mensud Drljević  (Goražde), Nermin Paradžik (Goražde).

 Kakanj : FK Rudar – BFK Simm Bau   u 13:30 sati, Gradski stadion  Kakanj,  Aldin Sofić  (Zenica), Marko Grebenar  (Livno) i Demir Mešić  (Doboj Istok), Deni Ćatibović  (Sarajevo), Sead Kahrić  (Jajce) , Zorislav Nuić  (Čapljina).

Bihać:  NK Jedinstvo – NK Bratstvo  u 13:30 sati,  Stadion Pod borićima Bihać  , Sandi Ljevo   (Mostar), Anis Kalajdžić  (Mostar) i Boris  Bilješko  (Novi Travnik), Amin Efendić  (Sarajevo), Fadil Peco  (Mostar), Jasenko Pljevljak  (Sarajevo) .

Tuzla : FK Sloboda – NK TOŠK u 17:00 sati, JU Gradski  stadion Tušanj, Juraj Kovčić  (Prud), Andrija Dolić (Prozor) i Amrudin Zaimović  (Novi Travnik), Drago Tabak (Tomislavgrad), Josip Lozančić   (Livno), Sead Muratović  (Goražde).

Banovići :  FK Budućnost – NK Tomislav u 13:30 sati,  Stadion FK Budućnost Banovići , Marijo Bakula (Posušje), Adnan Ibrahimović  (Brčko) i Mihret Zlatić (Brčko), Ajdin Baručija (Zenica), Miron Dujmenović (Bazik), Darko Obradović (Stolac).

Srebrenik : OFK Gradina – NK Čelik  u 13:30 sati, Gradski stadion Srebrenik, Denis Limov  (Gabela),  Antonio Marčinko (Čitluk) i  Amir Hušidić (Podzvizd), Sanel Sliić  (Cazin), Ivo Karačić (Biletić Polje ), Mario Pejić  (Novi Travnik).

Gradačac: NK Zvijezda – FK Gornji Rahić  u 13:30 sati, Stadion Banja Ilidža Gradačac   , Edin Osmanović  (Kalesija), Mirza Ćehaja  (Goražde) i  Muris Mehinović  (Lukavac), Filip Antić  (Orašje), Zlatan Pavlješević  (Lukavac ), Gojko Bandić  (Grude).

Nedjelja, 12. novembar,

Olovo : NK Stupčanica – FK Goražde u 13:30 sati, Stadion Danac Olovo  , Armin Kukić (Bugojno), Almir Huskić (Bugojno) i Eldar Parla (Sarajevo), Semir Sarajkić (Sarajevo), Mirza Trbonja (Sarajevo), Tarik Kečo (Sarajevo).


15 .kolo Prva liga FBiH
Mladost 1 : 0 Rudar
Goražde 0 : 0 Radnik
Gornji Rahić 0 : 0 Stupčanica
Čelik 3 : 1 Zvijezda
Tomislav 2 : 1 Gradina
Bratstvo 0 : 1 Budućnost
TOŠK 2 : 0 Jedinstvo
Simm Bau 1 : 2 Sloboda
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloboda 15 12 0 3 36
2 Stupčanica 15 10 3 2 33
3 Budućnost 15 8 3 4 27
4 Goražde 15 7 5 3 26
5 Simm Bau 15 7 4 4 25
6 Gradina 15 7 4 4 25
7 Tomislav 15 6 5 4 23
8 Čelik 15 5 6 4 21
9 Gornji Rahić 15 6 2 7 20
10 Radnik 15 4 5 6 17
11 Bratstvo 15 4 4 7 16
12 Zvijezda 15 4 3 8 15
13 Jedinstvo 15 4 3 8 15
14 TOŠK 15 3 2 10 11
15 Rudar 15 2 5 8 11
16 Mladost 15 3 2 10 11