XS
SM
MD
LG

Stupčanica gost Gornjeg Rahića

Stupčanica, Olovo

 Posljednje, jesenje kolo, odlučuje o prvaku u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine,  Sloboda ili Stupčanica

Šest utakmica se igra u subotu 18. novembra, lider Sloboda gostuje u  Maglaju gdje je očekuju BFK Simm Bau, a,  Goražde koje je na trećem mjestu, 25 bodova ne bi trebalo imati većih  problema sa  Radnikom iz Hadžića. Komšijski derbi se igra u Doboju kod Kaknja, gdje Mladost koja je pri dnu tabele, 8 bodova čeka  Rudar iz Kaknja koji se na taabeli nalazi za dva mjesta isperd od komšija, i ima tri boda više od domaćeg sastava.

Sedmoplasirani Tomislav, 20 bodova, je domaćin petoplasiranom sastavu  Gradine, 25 bodova , gračaničko Bratstvo, 11 mjesto, 16 bodova, će dočekati šestolasiranu banovićku Budućnost, a tešanjski TOŠK, 15 mjesto igra pred svojim navijačima protiv bihaćkog Jedinstva, što  je i derbi začelja.

U nedjelju u Gornjem Rahići, debitan u ligi FK Gornji Rahić čeka drugoplasiranu Stupčanicu.

Subota, 18. novembar u 13:30 sati,

Doboj Kakanj :  FK Mladost  - FK Rudar  u 13:30 sati, MGM Farm arena Doboj Kakanj  , glavni sudija : Juraj Kovčić  (Prud), pomoćnici : Senad Aleta (Goražde) i Marko Brezović  (Kostrč), Drago Tabak  (Tomislavgrad), delegat :    Admir Zolkić (Tešanj), posmatrač suđenja: Haris Baković  (Sarajevo).

Goražde  : FK Goražde – FK Radnik  u 13:30 sati, Stadion Midhat Dreljević , Suad Nurić (Gračanica), Mirza Fetić   (Zenica) i Semin  Mamela  (Breza), Benjamin Berbić  (Banovići), Mirsad Džuzdanović  (Živinice) , Almir Ćišić  (Mostar).

Maglaj : BFK Simm Bau -  FK Sloboda u 13:30 sati, Gradski  stadion Maglaj, Semir Sarajkić  (Sarajevo), Marko Blažević (Mostar) i Matej Bevanda  (Čitluk), Goran Kolobara (Mostar), Frano Klišanin  (Podhum), Salem Kundo  (Goražde).

Gračanica : NK Bratstvo  - FK Budućnost u  13:30 sati, Gradski stadion Luka Gračanica, Deni Ćatibović , Mirza Tičić   i  Anis Zukić , Ermin Hadžović svi Sarajevo, Irfan Budimlić  (Cazin), Ahet Ibranović  (Gradačac).

Tomislavgrad : NK Tomislav  - OFK Gradina   u 13:30 sati, Gradski stadion Tomislavgrad , Jure Delić  (Mostar), Edis Trklja i  Aida Jusufović oboje Sarajevo, Mario Pejić (Grude), Ratko Bošnjak  (Vitez ), Luka Gašić  (Donji Svilaj).

Tešanj : NK TOŠK - NK Jedinstvo   u 13:30 sati, Gradski  stadion  Luke Tešanj   , Filip Antić  (Orašje), Marko Grebenar  (Livno) i  Andrija Dolić  (Prozor - Rama), Igor Popović  (Busovača), Eldin Hodžić  (Tuzla ), Boro Matan  (Livno).

Nedjelja, 19. novembar,

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Stupčanica u 13:30 sati, Stadion Hraf Arena Gornji Rahić, Sanel Silić (Cazin), Edin Zjakić (Bihać) i Samir Mehmedović (Sanski Most), Senad Heljić (Sarajevo), Vinko Begić (Posušje),Admir Šehović (Sarajevo).

 Zenica : FK Čelik – NK Zvijezda   (igra se 24. Novembra).


15 .kolo Prva liga FBiH
Mladost 1 : 0 Rudar
Goražde 0 : 0 Radnik
Gornji Rahić 0 : 0 Stupčanica
Čelik 3 : 1 Zvijezda
Tomislav 2 : 1 Gradina
Bratstvo 0 : 1 Budućnost
TOŠK 2 : 0 Jedinstvo
Simm Bau 1 : 2 Sloboda
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloboda 15 12 0 3 36
2 Stupčanica 15 10 3 2 33
3 Budućnost 15 8 3 4 27
4 Goražde 15 7 5 3 26
5 Simm Bau 15 7 4 4 25
6 Gradina 15 7 4 4 25
7 Tomislav 15 6 5 4 23
8 Čelik 15 5 6 4 21
9 Gornji Rahić 15 6 2 7 20
10 Radnik 15 4 5 6 17
11 Bratstvo 15 4 4 7 16
12 Zvijezda 15 4 3 8 15
13 Jedinstvo 15 4 3 8 15
14 TOŠK 15 3 2 10 11
15 Rudar 15 2 5 8 11
16 Mladost 15 3 2 10 11