Sedma pobjeda u sezoni: Jahorina prošla gostovanje u Rogatici

Mej ponovo među boljima na terenu/ Photo Alexios

Košarkaši Jahorine savladali su Rogaticu na gostovanju u 8. kolu Prve lige Republike Srpske 61:59.

U utakmici na mali broj poena, Rogatica je bolje otvorila meč i prave +7, 14:7, ali je to i maksimalan broj razlike kojeg su imali. Ipak, dobro otvaranje susreta koristili su tokom čitavog prvog poluvremena, pa tek na kratko ispuštaju prednost do kraja prvih 20 minuta i na poluvrijeme nose +1, 34:33.

U 3/4 Rogatica ubacuje svega devet poena, Jahorina je nešto bolja u tvrdoj četvrtini, postiže 14 i tu prelaze u vodstvo. Sada njihovo dobro otvaranje dionice znači dobar zalog za nastavak utakmice, čuvaju prednost, a na šest i po minuta do kraja imaju +8 poslije poena Dževiona Meja. Rogatica se ne da, vraća neizvjesnost u meč i nošeni Lukom Radmilovićem na 80 sekundi do kraja imaju samo -2, 59:57. Jahorina ipak odbija posljednji nalet domaćih i stiže do sedmog trijumfa u sezoni.

Nemanja Pečenica je poenterski vodio Paljane sa 20 poena, a Dževion Mej je bio uz njega najkorisniji igrač sa 10 poena, sedam skokova i četiri asistencija. Kod Rogatice, Luka Radmilović je bio najbolji sa 20 poena i 11 skokova, a Nikola Pilindavić je imao 16 poena i čak 19 skokova.

ROGATICA - JAHORINA 59:61 ( 18:16,16:17, 9:14, 16:14)