Akademac pobjedom u Istočnom Sarajevu izbio na vrh tabele

Futsaleri Akademca su u zaostaloj utakmici 2. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Jug" večeras u Istočnom Sarajevu savladali Tanga 3:1 i tako izbili na prvo mjesto "juga".

Prvo poluvrijeme apsolutno pripada domaćoj ekipi. Bila je to poptuna dominacija domaćih i pravo je čudo da nisu vodili sa više od jednog gola razlike. Pogodio je Nemanja Knežević stativu, potom Stepanović brani zicer Purkoviću, pa se Nemanja Knežević u odsudnoj poziciji na ziceru kliže i gosti izbijaju loptu u korner. Iz tog kornera ipak nisu uspjeli da se sačuvaju, a Knežević se u svom karakterističnom stilu zagradio i pogodio za 1:0. Pogađa i Suno Dedić prečku nakon toga, dok gosti gotovo da ne prijeti Trifkoviću. U finišu poluvremena imaju kazneni udarac, ali slabo je šutirao Ognjen Šešelj, visoko preko gola.

U drugom poluvremenu druga i slika na terenu. Gosti kreću sa Nemanjom Čečurom kao viškom, što su i u prvom poluvremenu povremeno pokušavali, ali je ovaj put bilo jasnije da će ga i više koristiti. Imao je Tango na otvaranju drugog dijela susreta priliku da udupla prednost, nisu uspjeli, a onda kreće igra Akademca. Uvodne šuteve odlično brani Ivan Trifković, no u 26. minuti nakon što se izodbijala lopta dolazi do Zorana Milića koji lijepo 'bocka' loptu preko njega i pogađa za 1:1.

Milić je režiser preokreta gostiju u 32. minuti. Asistencija za Dejana Janjoša, kojem ostaje slađi dio posla, da bi onda još jednom sam pogodio za 3:1 u 37. minuti utakmice.

Do kraja utakmice Tango pokušava sa viškom nešto da napravi, stvaraju nekoliko šansi, Stepanović kvalitetno brani, dok Akademac četiri puta pokušava na prazan gol, jednom pogađaju stativu, te je ostalo na kraju 3:1.

Tango se ovim porazom vjerovatno i oprostio od doigravanja za ulazak u Prvu ligu, jer sa ovim četvrtim vezanim porazom zaostaju 10 bodova za drugoplasiranim Kalinovikom, sa kojim igraju za vikend, dok je Akademac prvi sa 24 boda i u posljednjem kolu prvog dijela u derbiju gostuju kod Višegrada.

KMF TANGO - FC AKADEMAC 1:3 (1:0)