Sloga slavila protiv Krivaje

Rukometaši Sloge su na "domaćem" terenu u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela sezone savladali ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultazom 33:28. Tako su prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza na svom parketu. Gosti iz Zavidovića imali su ogromnu podršku svojih navijača, koji su bili glasniji od nažalost malobrojnih navijača Sloge.
Dobojlije su pružile odličnu i borbenu igru i zasluženo su slavili. Sloga otvara utakmicu serijom 3:0. Međutim gosti uzvraćaju istom mjerom i dolaze do poravnanja rezultata 3:3. Sloga ponovo postiže tri gola u nizu za 6:3 (11.minut). U 17.minutu nakon nove identične serije Sloga ima plus četiri 9:5. Istu prednost i rezultat 14:10 dobojski tim imao je u 29.minutu. Do odlaska na odmor gosti smanjuju na 12:14 nakon prvih 30 minuta igre.
Kako je otvorila prvo Sloga tako otvara i drugo za velikih 17:12. Krivaja u 49.minutu dolazi na minus dva 22:20, međutim to je bilo sve što su oni uspjeli da učine. Sloga dodaje gas i povećava prednost 25:20 (49.minut). Do kraja su sačuvali stečenu prednost i upisali nova dva prvenstvena boda trijumfom 33:28.
Odlične role imali su čuvar mreže izvrsni Milutin Bogdanović koji je sakupio 15 uspješnih intervencija, te lucidni i efikasni Dušan Miličević sa 7 golova i brzo eksplozivno krilo Bojan Tulendić sa 6 golova. Po pet golova dodali su snažni pivot Radomir Stojanović i lijevo krilo Jovan Todorović, kao i bek Dario Đenadija. Kod Krivaje najefikasniji su bili Sedžad Abdurahmanović sa 10 i Faris Čolaković sa 6 golova.

SLOGA - KRIVAJA 33:28 (14:12)

Dvorana: Osnovne škole" Radoje Domanović" Osječani. Gledalaca: 150. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 2(2), Krivaja 2(2). Isključenja: Sloga 6, Krivaja 10 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović (15 odbrana), Radomir Stojanović 5, Jovan Todorović 5(2), Stanko Stanković 2, Bojan Tulendić 6, Mario Ćulum, Dario Đenadija 5, Đorđe Ristić, Ilija Krajina, Dušan Miličević 7, Rajko Maričić 1, Nikola Stjepanović, Danilo Ristić, Mihailo Ristić 2, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
KRIVAJA: Amar Amitović, Ajdin Klis, Bakir Hamurović, Eldar Mehić 4(2), Adin Husanović, Kerim Torlaković 1, Imran Mujanović, Slavko Previšić 2, Faris Telalović 1, Adis Halilović, Almas Polić, Faris Čolaković 6, Malik Delić 2, Sedžad Abdurahmanović 10, Elmas Avdić 2, Jasmin Hadžihasić (10 odbrana). Trener: Ivan Divković.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde