Sarajevo bolje od Aluminija

Sarajevo se danas sastalo sa slovenskim prvoligašem Aluminijom u sklopu priprema u Umagu, a bio je ovo prvi meč Sarajeva na glavnom dijelu priprema, nakon što je ranije savladalo Radnik iz Hadžića. Sarajevo je i danas uvjerljivo slavilo, i to rezultatom 3:0.

Bordo tim je meč otvorio u sastavu Rogić, Duraković, Kapetanović, Aničić, Đuričković, Matanović, Julardžija, Mustafić, Hasić, Penjaranda, Čataković.

Sarajevo je mnogo bolje otvorilo utakmicu od svog protivnika i dominiralo je, iako nije stvaralo stopostotne prilike. No, bilo je sasvim jasno da je Bordo tim mnogo bolji od  protivnika i da je mnogo bolje uigran, a posebno se istakao Marko Matanović, koji je u prvom poluvremenu pružio jako dobru partiju. Sarajevo je do vođstva stiglo u 38. minuti kada je, nakon prekršaja nad Penjarandom na lijevoj strani, lukavim udarcem golmana Aluminija prevario Ajdin Hasić, a loptu je u gol skrenuo Marin Aničić.

Bio je to konačan ishod prvog dijela, a već od prve minute drugog poluvremena, Sarajevo je izvelo potpuno novi sastav na teren, a zaigrali su Mušija, Kjeremeh, Čelik, Soldo, Radović, Krdžalić, Buljubašić, Anđušić, Ziljkić, Ljukovac i Renan.

Već u 48. minuti, Bordo tim je stigao do drugog gola, a nakon lijepe akcije sjajan gol je postigao Nemanja Anđušić, čime je Sarajevo stiglo do dosta uvjerljivije prednosti, koja je doduše bila zaslužena.

Držao je Bordo tim kontrolu igre i u nastavku meča, a već u 68. minuti stiglo je i do trećeg pogotka. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca sa desne strane, glavom je loptu zahvatio Nidal Čelik, a lopta je završila iza leđa protivničkog golmana, za vrlo uvjerljivih 3:0.

U završnici meča, napravio je i slovenski tim nekoliko šansi, ali i treći golman kojeg je Sarajevo danas koristilo, Faris Mehić koji je ušao u igru sredinom drugog poluvremena, tri puta je dobro intervenisao.

Sarajevo već u petak igra novi prijateljski meč u Umagu, a protivnik će mu biti ukrajinski Ruh.

Sarajevo : Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg : Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar