Partizan porazio Žalgiris i u Beogradu

Crno-beli su u 23. kolu Evrolige došli do svoje 12. pobede. Pao je Žalgiris a rezultat na kraju utakmice je glasio 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13)

Parni valjak je i drugi put ove sezone savladao Žalgiris. Nakon pobede u Kaunasu, crno-beli su večeras u Štark areni ponovo savladali litvanski tim i tako došli do svog 12. ovosezonskog trijumfa u Evroligi.

Na startu utakmice, gosti su bili znatno precizniji pa je semafor veoma brzo pokazao prednost Žalgirisa od 3:13. Ipak korak po korak, crno-beli su do isteka 10. minuta prišli na -4.

Posle 26 primljenih poena u prvoj deonici, ekipa Partizana Mozzart Bet je redom zaustavljala goste u drugoj na 17, trećoj na 16 i četvrtoj na 13 postignutih poena, dok su u napadu Doužer i Ledej, potpomognuti Kaminskim, Panterom i Nanelijem uspeli da sredinom poslednje četvrtine dovedu Parni valjak do ključne dvocifrene prednosti. Na kraju, gosti su prišli na 81:72, ali već je pobeda Partizana bila osigurana.

Posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Verujem da smo pobedili veoma dobar tim, oni znaju kako da igraju i došli su ovde dobro pripremljeni. Otvorili su utakmicu na veoma dobar način. Mi smo sa druge strane našli način da se vratimo u meč i zahvaljujući našoj energiji i još jednom, velikoj podršci naših navijača smo dobili utakmicu", istakao je Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Ledej 21, Avramović 7, Koprivica, Panter 8, Smailagić, Jaramaz, Naneli 7, Trifunović 2, Doužer 23, Ponitka, Kaminski 12, Kaboklo 1

Žalgiris: Evans 25, Lekavičijus 4, Hejs 6, Giedraitis 7, Šmits 9, Birutis 11, Samner, Dimša, Lavrinovičius, Manek 3, Butkevičijus 4, Ulanovas 3

(Foto: Dragana Stjepanović)