Tuzlaci nose bodove iz Trebinja

U 18. kolu Prvenstva BiH „Leotar je poražen od „Slobode“ iz Tuzle 65:72 po četvrtinama 24:17, 19:13, 7:19, 15:23.

Da je sve bilo kao u prve dvije četvrtine utakmice, Trebinjci bi napravili lijep uvod u finale kupa RS ali, kao i nekoliko puta do sada, potvrdilo se da utakmica ipak traje 40 minuta.

Apsolutno nejasan pad košarkaša Leotara od starta trećeg perioda u kome su dali svega sedam poena, do kraja rezultirao je novim porazom pred svojom publikom. Poređenja radi, izabranici Marka Ičelića su u prvoj četvrtini dali 24 poena a u kompletnom drugom poluvremenu svega 22 i poraz je bio neminovan.
Kod Trebinjaca najefikasniji i jedini dvocifreni koš učinak je imao Glogovac sa 12 koševa, a kod pobjednika kao i u prvoj utakmici u Tuzli najbolji je bio Sejfić koji je dominirao sa dabl-dabl učinkom od 23 koša i 14 skokova, a pratili su ga Peletier sa 19 i Eke sa 18 koševa.

I u sljedećem kolu Leotar je domaćin kada na parket Sportske dvorane Miloš Mrdić, 2. marta, dolazi ekipa Mladosti iz Mrkonjić grada.

Prije toga za Leotar dolazi možda i najvažniji meč sezone, finale kupa RS protiv banjalučkog Borca.