Remi Borca i Gračanice

Borac - Gračanica 19:19

c

Borac i Gračanica su u meču Premijer lige odigrali neriješeno 19:19. Možda je ova podjela bodova i najrealniji ishod utakmice. .

U potpuno izjednačenoj utakmici, veći dio vremena igralo se gol za gol. Koliko se igralo tvrdo u odbrani govori i skromnih 19 golova na obe strane.

Iako su u Banjaluci podijeljeni bodovi, pošteno je podsjetiti da su Borčevi momci u posljednjem napadu imali dvije "1 na 1" situacije sa lijevog, pa desnog krila. Obe je sjajnim intervencijama zaustavio golman gostiju Maid Džanbegović.

U redovima crveno-plavih šest pogodaka postigao je Andrei Klimavets, dok je Slađan Subotić zaustavio 9 udaraca gostiju.

Šta o svemu kaže strateg crveno-plavih Irfan Smajlagić pročitajte u nastavku

"Prava prvenstvena teška utakmica. Borili smo se za potrebne bodove. Odbrane su presudile, postignuto je samo 19 pogodaka na obe strane dok u posljednjih 12 minuta nije postignut niti jedan gol. Imali smo priliku riješiti utakmicu u posljednjem napadu. Biće teško psihološki podići ekipu nakon večerašnjeg okršaja."

Borčevi momci prvenstvo nastavljaju gostujućom utakmicom protiv Čapljine. Nakon Čapljine, na domaćem terenu nam slijedi prava rukometna poslastica - meč protiv Izviđača. O večerašnjoj utakmici i nastavku sezone govorio je bek crveno-plavih Nikola Ivanović

"Rovovska borba. Utakmica sa jako malo golova. Izjednačena utakmica koja je i završila tako. Teško se podnose ovakve utakmice u kojima dva puta imamo šansu za pobjedu. Naredna utakmica protiv Čapljine sigurno neće biti laka, iako je Čapljina posljednja na tabeli.

Krivaja 31 : 35 Leotar
Borac M:TEL 19 : 19 Gračanica
Hercegovina 30 : 33 Izviđač
Vogošća 28 : 27 Goražde
Maglaj 32 : 30 Sloga
Konjuh 33 : 33 Sloboda