Trijumf pionira Sarajeva nad Željezničarom

Sarajevo - Željezničar, pioniri

Pioniri Fudbalskog kluba Sarajevo slavili su danas protiv vršnjaka iz Željezničara u utakmici 21. kola Premijer omladinske lige rezultatom 3:1

Gosti sa Grbavice bili su za nijansu bolji u prvom poluvremenu te su poveli u 34. minuti pogotkom Halilovića. Na poluvrijeme je se otišlo rezultatom 1:0.

Sarajevo je drugi dio susreta otvorilo dosta bolje te je stiglo do poravnanja već na otvorenju. Pejaković se najbolje snašao nakon što je Bordo tim pogodio stativu te zatresao mrežu Željezničara za 1:1. Samo par minuta kasnije bilo je 2:1. Jedan od domaćih igrača ubacio je s lijeve strane, lopta je u kaznenom prostoru zakačila nekoga iz domaćeg tima te završila u mrežu Plavih.

Na 3:1 je povisio Fejzić koji se sjajno snašao nakon kornera i pogodio glavom te tako postavio konačan rezultat.
Sarajevo je ovom pobjedom "pobjeglo" Željezničaru na šest bodova razlike i sada suvereno drži prvu poziciju.

FK Sarajevo: Zahirović, Berhamović, Bihorac, Bašagić, Kahvić, Sirćo, Košpo, Fejzić, Husović, Muminović, Pejaković.

FK Željezničar: Repuh, Hodžić, Mujkić, Salan, Bijedić, Softić, Tatlić, Korora, Godinjak, Varatanović, Halilović.

Zvijezda 09 0 : 2 Tuzla City
Velež 2 : 0 Posušje
Gošk 0 : 6 Borac
Zrinjski 4 : 1 Sloga
Široki Brijeg 2 : 1 Igman
Sarajevo 3 : 1 Željezničar