17.06.2024 Tekst i foto:fss.rs

Poraz, a moglo je bolje

Reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču grupne faze Prvenstva Evrope u Nemačkoj od selekcije Engleske – 0:1 (0:0). Gol odluke postigao je Džud Belingem u 13. minutu igre.

STRELAC: 0:1 Belingem 13. Stadion: Auf Arena u Gelzenkirhenu. Sudija: Danijele Orsato (Italija).

SRBIJA: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Živković (74. Birmančević), Lukić (60. Jović), Gudelj (46. Ilić), Kostić (43. Mladenović), S. Milinković Savić, Vlahović, Mitrović (60. Jović). Selektor Dragan Stojković

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stons, Guehi, Tripijer, Rajs, Aleksander Arnold (69. Galager), Saka (76. Bouven), Belingem (86. Maino)lč, Foden, Kejn. Selektor Geret Sautgejt

Englezi su od prvog minuta preuzeli posed, ali sve do 13 minuta nije ništa nagoveštavalo promenu rezultata. Onda je Saka centrirao s desne strane, lopta je dosta srećno došla do druge stative gde je Belingem glavom plasirao u mrežu. Mogli smo brzo do izjednačenja, posle greške u sredini terena nekog od engleskih igrača, Mitrović je odmah šutirao, ali lopta je za koji centimetar prošla pored stative. Nije bilo nekih izglednijih prilika pred oba gola, najveća opasnost pretila je iz prekida, ali golmani definitivno nisu imali mnogo posla. Beležimo samo još 43. minut kada je Filip Kostić zbog povrede morao da napusti teren, zamenio ga je Filip Mladenović.

U nastavku je priliku dobio odmah Ivan Ilić, umesto Nemanje Gudelja. Krenula je Srbija agresivnije, odlučnije. Tražili smo gol, izašli visoko, delovali mnogo bolje nego u uvodnim minutima prvog poluvremena. Bilo je nagoveštaja da ćemo postići gol, možda najpre u 59. minutu posle prodora Mladenovića, Mitrović je bio oboren, ali Orsato je samo odmahnuo rukom. Usledila je dupla izmena, Tadić i Jović zamenili su Mitrovića i Lukića. Nastavio se pritisak pred golom Pikforda, ali nije bilo promene rezultata. Englezi su imali pokušaj preko Kejna, koji je Rajković uz pomoć prečke odbranio, a vredan pomena je i udarav Vlahovića, koji je završio malo iznad prečke engleskog gola.

Slovenija 1 : 1 Danska
Srbija 0 : 1 Engleska