Slavija bolja od Sutjeske u prijateljskom meču

Fudbaleri Slavije su u prijateljskom meču u Istočnom Sarajevu savladali Sutjesku sa 2:0.

Utakmica krenula po jakoj sparini, ali je već poslije dvadesetak minuta igre udario jak pljusak koji je igrače ispratio na poluvrijeme. Bilo je u drugom poluvremenu dosta prijatnije za igrati, ali je teren već bio dosta natopljen za igru.

Imala je problema Slavija u komunikaciji u posljednjoj liniji, nekoliko kikseva koji su plod miskomunikacije i umalo da to kazni Boško Radović. Mahir Karić je pogriješio na trideset metara od svog gola, Boško Radović izašao sam na Dina Hamzića, ali jako loše šutira, pa Hamzić lako brani njegov udarac.

Uzvraća Slavija u 10. minuti i odmah gol. Slobodan udarac na 25 metara iskosa, Marinko Rastoka oštro ubacuje, nedostaje komunikacije i u odbrani Sutjeske, lopta sviju prolazi i završava u maloj mreži za 1:0.

Ima nakon toga i Stefan Arbinja priliku, Dejan Taušan je dobro centrirao, napadač Slavije šutira pored gola.

U 13. minuti Miroslav Đorđević dobija crveni karton. Želio ga je Miroslav Bjelica „pripaziti“ sa žutim kartonom, ali je Đorđević bio uporan, pa je dobio ukor i od trenera Zlatka Radovića za ponašanje. S obzirom na to da je prijateljska utakmica, imao je trener Fočaka pravo zamjene, pa je nastavljeno 11 na 11.

Napravila je Slavija na isteku pola sata još jednu veliku grešku u odbrani poslije auta, Gagović je u dobroj poziciji, ali lopta pogađa u bloku jednog fudbalera Slavije i završava u korneru.

Do kraja prvog poluvremena Slavija stiže do još jednog gola. Dva puta je izblokiran šut, iz trećeg pokušaja Govedarica asistira za Arbinju, koji pogađa praznu mrežu za 2:0.

Nastavak susreta donosi i veliki broj izmjena na obje strane, pa je i ritam utakmice značajno i očekivano opao. Novajlija u Sutjeci, nekadašnji omladinac Slavije, Đorđe Golijanin, ima dobru šansu nakon što je Dario Blagojević ponio loptu prema desnoj strani,. ali šutira preko gola.

Nije ponudilo drugo poluverijeme sadržajno mnogo toga, pa je na kraju i ostalo Slavija – Sutjeska 2:0.

SLAVIJA – SUTJESKA 2:0 (2:0)