Čudesni Tomić donio Širokom bodove

Fudbaleri Željezničara su u okviru 1. kola WWIN Lige BiH poraženi od Širokog Brijega sa 1:0.

U šestoj minuti Hiroš snažno šutira sa distance, Tomić brani u korner. Široki je vrlo brzo nakon toga poveo. Nakon dubinskog pasa, Marijan Ćavar iskosa hvata volej i postiže gol.

U 23. minuti Hiroš iskosa gađa, lopta ide malo preko gola. Minut poslije udarac Al Džabera u korner blokira Senić. Al Džaber sjajno u 29. minuti šutira sa 18 metara, Tomić paradom izbacuje u korner. Nakon kornera Krpića glavom šutira preko gola. U 33. minuti nakon kornera i udarca Karamarka siguran pogodak spašava Musa.

Udarac Vukoje iskosa u 45. minuti blokira Taraba u korner. Nakon kornera Cavnić glavom šutira, lopta ponovo ide u korner. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 49. minuti gosti su izveli brz kontranapad, a u završnici Kožulj šutira pored gola. U narednom napadu Boljević snažno šutira iskosa, Tomić brani. Radovac u 55. minuti šutira sa 25 metara, lopta ide pored gola. Hiroš u 59. minuti lucidno upošljava Krpića čiji udatac brani Tomić.

Ponovo Radovac sa distance šutira, ovaj put Tomić brani u korner. U 61. minuti Cavnićev udarac glavom sjajno brani Tomić. Široki je još jednom zaprijetio u 71. minuti nakon kontre, Ćavar je na kraju ubacio, pogodio stativu, a Galić izbacio u korner. Tomić je u 81. minuti odbranio i Karićev udarac sa distance. U 90. minuti Radovac glavom šutira malo pored gola Širokog Brijega.

Željezničar – Široki 0:1 (0:1)

Stadion: Stadion Grbavica. Gledalaca: 0. Sudije: Luka Bilbija (Prijedor) [Glavni], Ermin Sivac (Zenica) [Glavni], Senad Ibrišimbegović (Travnik) [Pomoćnik], Sreten Udovičić (Prijedor) [Pomoćnik], Strijelci: Marijan Ćavar 13', [ŠIROKI BRIJEG]. Žuti kartoni: Zvonimir Kožulj 33', [ŠIROKI BRIJEG];

Željezničar: Vedad Muftić (G) , Nemanja Cavnić , Marin Karamarko , Sulejman Krpić (K) , Ivan Đorić , Amer Hiroš , Dženan Šabić , Abdulmalik Saleh M Aljaber , Aleksandar Boljević , Marin Galić , Bože Vukoja

Široki: Tomislav Tomić (G) , Matej Senić , Dino Ćorić , Damir Zlomislić , Stephen Chinedu (15. Filip Matić), Zvonimir Kožulj , Ilija Bagarić , Filip Taraba , Božo Musa , Domagoj Jelavić , Marijan Ćavar (K)

GOŠK 0 : 1 Radnik
Zrinjski 3 : 1 Sloga
Sarajevo 3 : 1 Sloboda
Posušje 1 : 0 Igman
Borac : Velež
Željezničar 0 : 1 Široki Brijeg