Sloga poražena od Sarajeva (FOTO)

Fudbal se vratio u Doboj na novoj hibridnoj podlozi i renoviranom terenu Sloga je dočekala ekipu Sarajeva, nažalost Sloga je poažena sa 1:3. Sve tei gola pala su prvih 45 minuta. Sa tribina domaće su pjesmom bodrili najmlađi navijači. Zapadna tribina je bila prepuna igla nije mogla da padne.
Gosti iz prve ozbilnije prilike stižu do gola a mrežu Bojana Pavlovića pogodio je Vinko Soldo u 18.minutu. U 23.minutu dobra prilika za Sarajevo ali udarac jednog igrača glavom odlazi pored gola. U toku je bio 32.minut greška odbrane dobojskog tima, Giorgi Guliašvili je izašao sam na golmana Sloge Bojana Pavlovića zaobišao ga i loptu poslao u praznu mrežu za 0:2. Samo dva minuta kasnije isti igrač lijepim udarcem pogađa za povećanje prednosti Sarajeva 3:0. Igrao se 42.minut gol za Slogu djelo je Srđana Grabeža sa smanjenje vođstva gostiju 1:3.
U 57.minutu odličan udarac Đorđevića brani čuvar mreže Sloge Bojan Pavlović. Tekao je 65.minut još jednom odlično brani Pavlović ovog puta udarac Čatakovića. U 84.minutu Djan Milićević je oprobao svoj šut međutim pravo u Emila Rockova. U finišu u 88.minutu najbolja prilika za Dobojlije izvrsno šutira Milosavljević a odlično brani Rockov.

SLOGA MERIDIAN - SARAJEVO 1:3  (1:3)

Strijelci: 0:1 Soldo u 18, 0:2 Guliašvili u 32, 0:3 Guliašvili u 34, 1:3 Grabež u 42,  .Stadion: "Luke". Gledalaca: 2 500. Sudija: Frano Jelić (Široki brijeg). Pomoćnii: Nebojša Žugić (Banja Luka) i Amer Macić (Mostar). Posmatrač suđenja: Momir Širko (Banja Luka). Delegat: Vahidin Lušija (Busovača). Žuti kartoni: Đorđević, Kuprešak (Sarajevo). Crveni karton: Mihael Kuprešak (Sarajevo) u 90+2.minutu
SLOGA MERIDIAN: Bojan Pavlović, Slobodan Đekić (od 46.minuta Albin Omić), Mladen Veselinović (od 60. Dejan Milosavljević), Dejan Popara (od 46. Fedor Predragović), Milan Milanović (od 46. Dušan Ristić), Josip Kvesić, Srđan Grabež, Dejan Milićević, Toni Jović (od 80. Nemanja Đokić), Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić.
SARAJEVO: Emil Rockov, Hamza Čataković (od 81. Do Karmo De Oliveira Renan), Frencis Kjeremeh (od 60.minuta Edin Julardžija), Aleksandar Đorđević (od 81. Eldar Mehmedović), Filip Jović, Giorgi Guliašvili (od 89. Ahmed Tiro), Amar Beganović, Vinko Soldo, Vladan Bubanja, Nemanja Anđušić (od 60. Mihael Kuprešak), Nidal Čelik. Trener: Zoran Zekić.
Igrač utakmice: Giorgi Guliašvili (Sarajevo)

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski