Borac uspješno počeo odbranu titule, dva gola Lukića

Ekipa FK Borac pred utakmicu sa Tuzlacima FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Fudbaleri Borca uspješno su počeli odbranu titule u Premijer ligi BiH. Banjalučani su večeras na Gradskom stadionu pobijedili Slobodu iz Tuzle rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je, na ovom susretu kapiten crveno-plavih Jovo Lukić.

Nakon početnog ispitivanja snaga Borac je držao kontrolu lopte, a u 32. minutu Sebastijan Herera Kardona je postigao pogodak koji je poslije petominutnog vijećanja VAR tehnologije poništen. Bio je zaista minimalan ofsajd.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela, tačnije u 45+2. minutu zatresla se mreža Tuzlaka koje s klupe predvodi Banjalučanin Marko Maksimović, trener koji je s Borcem bio šampion 2021. godine. Sa desne strane sjajno je centrirao Marko Vukčević, a centarfor domaćih je sjajno skočio i glavom matirao Azira Muminovića.

U nastavku utakmice Borac je krenuo riješeno da što prije postigne i drugi pogodak i riješi pitanje pobjednika, a on je stigao u 56. minutu. S lijeve strane prizeman centaršut uputio je Nikola Srećković, a Lukić je na drugoj stativi sačekao loptu i u trku je ubacio u mrežu – 2:0. I pored toga gola Banjalučani su nastavili s napadima, dok su tuzlaci bili skroz bezopasni, da bi u 88. minutu rezervista Stojan Vranješ imao šansu za 3:0, ali njegov šut sa 20 metara završio je pored gola.

Pred Banjalučanima je u četvrtak u Budimpešti prva utakmica plej-ofa za Ligu Evrope protiv mađarskog predstavnika Ferencvaroša.

Borac – Sloboda      2:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 3.000. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Strijelac: 1:0 Lukić (45+2), 2:0 Lukić (56). Žuti kartoni: Hadžanović, Dubačkić (Sloboda).

BORAC: Manojlović, Majers, Pihler, Herera Kardona, Lukić (od 80. Vranješ), Čavić (od 71. Karaklajić), Kulašin (od 65. Hrelja), Šušić, Savić (od 80. Đajić), Vukčević, Srećkovića (od 71. Hasukić).

SLOBODA: Muminović (od 71. Trako), Bratovčić (od 46. Dubačkić), Hasanbegović, Ignjatović, Šero, Cvijanović, Dervišagić (od 46. Husejinović), Hadžibeganović, Beganović (od 57. Hasanović), Hadžanović, Haračić (od 64. Talison).

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 3 Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje