Partizan, čuvar tradicije. Porazi u nizu

facebook sharing button
GENT – PARTIZAN 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 - Delorž u 88. minutu.

Gent – Stadion: „Planter grup arena“. Gledalaca: -. Sudija: Filip Glova (Slovačka). Žuti kartoni: Gambor (Gent), Arijaga i De Medina (Partizan).

GENT: Ruf, Torunariga, Vatanabe, Gambor, Fadiga (od 85. Samoise), Delorž, Kums (od 79. Ito), Braun, Gandelman, Surdez (od 85. Varela), Gudjonsen (od 65. Din).

PARTIZAN: A. Jovanović, De Medina (od 56. Filipović), Marković, Mujakić, Jurčević, Arijaga (od 56. Đ. Jovanović), Kovač, Severina (od 56. Grimaldo), Zahid (od 75. Nikolić), Zubairu (od 66. Natho), Kalulu.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli se plasiraju u grupnu fazu Lige konferencija, pošto su večeras u Belgiji poraženi od Genta rezultatom 1:0 u revanš utakmici plej-ofa ovog takmičenja.

Jedini gol na večerašnjem meču postigao je Matijas Delorž u 88. minutu.

Gent je izborio plasman u grupnu fazu LK, pošto je prošle nedelje u Beogradu i u prvoj utakmici plej-ofa slavio rezultatom 1:0. Crno-beli su posle večerašnjeg remija završili ovosezonski nastup u evropskim takmičenjima.

Fudbaleri Partizana su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisani od kijevskog Dinama, a potom je Lugano bio bolji od Parnog valjka u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana su večeras eliminisani i iz trećeg evropskog klupskog takmičenja, pošto je Gent u dva meča plej-ofa za plasman u LK bio bolji od crno-belih (1:0, 1:0).

Fudbaleri Genta su prvu veliku šansu u večerašnjem meču imali u petom minutu, a Frank Surdez je sa oko 10 metara šutirao preko gola. Partizan je potom dva puta zapretio preko Gajasa Zahida, koji je oba puta bio neprecizan.

Zahid je u 22. minutu imao veliku šansu da dovede svoj tim u vođstvo, ali je udarac igrača Partizana završio pored leve stative protivničkog gola.

Potom se uglavnom igralo na sredini terena, a onda je u 40. minutu ponovo Zahid bio u prilici, ali promene rezultata nije bilo. Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Fudbaleri Genta su zaigrali angažovanije na početku drugog poluvremena, a domaći su u 48. minutu pogodili prečku preko Omrija Gandelmana.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević je potom izvršio nekoliko izmena, ali crno-beli nisu uspeli da postignu gol.

Igralo se potom uglavnom na sredini terena, ali su domaći igrači u finišu utakmice stigli do trijumfa golom Delorža u 88. minutu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.
Za Partizan na ovoj utakmici nije igrao Mateuš Saldanja, koji je propustio duel sa Gentom zbog povrede.

Jedinstvo (Ub) 0 : 0 Radnički (N)
Spartak ŽK 2 : 0 IMT
Vojvodina 2 : 0 Železničar
OFK Beograd 3 : 2 Partizan
Crvena zvezda 2 : 0 Napredak
Mladost (L) 2 : 1 Radnički 1923
Tekstilac 2 : 1 TSC
Novi Pazar 2 : 2 Čukarički