Zvezda u Ligi šampiona

CRVENA ZVEZDA – BODO GLIMT 2:0 (1:0)

Strelci; 1:0 - Duarte iz penala u 26, 2:0 - Spajić u 59. minutu.

Beograd – Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 44.000. Sudija: Davide Masa (Italija). Žuti karton: Elšnik, Ivanić i Puma (C. Zvezda), Sjovold (B. Glimt).

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić, Mimović, Điga, Spajić, Seol, Hvang, Elšnik, Ivanić (od 86. I. Ilić), Olanjinka (od 72. Dalsio), Milson (od 62. Puma), Duarte (od 72. Endiaje).

BODO GLIMT: Haikin, Sjovold, Bjortfut (od 86. Moe), Gundersen, Bjorkan, Evjen (od 86. Auklend), Berg, Fet (od 74. Saltnes), Mata (od 86. Helmersen), Heg (od 66. Cikernagel), Hauge.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su večeras u Beogradu pobedili norveški Bodo Glimt 2:0 u revanš meču plej-ofa najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Golove za Crvenu zvezde postigli su Bruno Duarte u 26. iz penala i Uroš Spajić u 59. minutu.

U prvoj utakmici plej-ofa za plasman u LŠ, koja je odigrana prošle nedelje u Norveškoj, bilo je 2:1 za Bodo Glimt.

Žreb Lige šampiona biće održan sutra u 18 časova. Bodo Glimt će takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Lige Evrope.

Crvena zvezda je prvu šansu u večerašnjem imala u 13. minutu, ali je golman gostiju Nikita Haikin zaustavio udarac Hvanga i poslao je loptu u korner. Crveno-beli su nastavili sa napadima, a domaći fudbaleri su poveli u 26. minutu.

Fredrik Sjovold je oborio fudbalera Zvezde Felisija Milsona u šesnaestercu Bodo Glimta, a glavni sudija Davide Masa je pokazao na penal. Duarte je bio siguran sa 11 metara za vođstvo od 1:0.

Zvezda je nastavila sa napadima u nastavku meča, a golman gostiju Haikin je u 31. minutu uz pomoć prečke zaustavio udarac Pitera Olajinke. "Crveno-beli" su do kraja prvog poluvremena imali inicijativu, a prvih 45 minuta je završeno rezultatom 1:0 za domaći tim.

Crvena zvezda je do 2:0 stigla u 59. minutu golom kapitena Spajića. Elšnik je izveo korner, a Spajić je glavom poslao loptu u mrežu protivničkog tima.

Fudbaleri Bodo Glimta su zaigrali angažovanije u nastavku utakmice, ali je Crvena zvezda sigurnom igrom sačuvala prednost i zasluženo je izborila plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Stadion "Rajko Mitić" je bio ispunjen do poslednjeg mesta, a crveno-beli su imali fantastičnu podršku navijača.

Crvena zvezda će u reformisanoj Ligi šampiona odigrati osam mečeva, po četiri na domaćem terenu i u gostima.  Grupna faza trajaće od 17. septembra do 29. januara sledeće godine.

Čukarički : Jedinstvo (Ub)
TSC : Novi Pazar
Radnički 1923 : Tekstilac
Napredak : Mladost (L)
Partizan : Crvena zvezda
Železničar : OFK Beograd
IMT : Vojvodina
Radnički (N) : Spartak ŽK