Podgrmeč pao u Vitezu poslije goleade

Romari - Podgrmeč 4:3 FOTO: FK Podgrmeč

Fudbaleri Podgrmeča poraženi su u goleadi (4:3) na stadionu „Rijeka“ u Vitezu od Romarija i ostali su bez liderske pozicije u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad. Sanjani su pali na peto mjesto s ašest osvojenih bodova.

Poveli su gosti u 11. minutu golom iz jedanaesterca AmaraPaunovića, a poslije novih 11  minuta igre izjednačio je Leon Suknjov. Opet se igralo 11 minuta kada se rezultat promijnenio, u 33. je gol za 2:1 postigao Anes Petak i bio je to rezultat prvog dijela susreta.

U nastavku isti igrač – Petak je u 79. minutu doveo Romari u vođstvo od 3:1, neizvjesnost je malo vratio Amar Paunović u 85. minutu, da bi David Brkan u 88. minutu potvrdio pobjedu domaćina rezultatom 4:2. Do kraja susreta Ismet Talić je u prvom minutu sudijske nadoknade postiavio konačan rezultat – 4:3.

Romari – Podgrmeč           4:3 (2:1)

Stadion: „Rijeka“ u Vitezu. Gledalaca: 70. Sudija: Senad Dervić (Travnik). Strijelci: 0:1 Paunović (11 – penal), 1:1 Suknjov (22), 2:1 Petak (33), 3:1 Petak (79), 3:2 Paunović (85), 4:2 Brkan (88), 4:3 Talić (90+1). Žuti kartoni: Smajić, Vujica (Romari), Rendić, Talić (Podgrmeč).

ROMARI: Omerbegović, Hrgić-Nikolić, Petrović (od 68. Brkan), Smajić, Visković, Kapetan, Vujica, Baltić (od 68. Lujanović), Petak (od 79. Kelić), Suknjov (od 75. Valjan), Šantić.

PODGRMEČ: Arifagić, Rendić, Ibričić (od 46. Cerić), Talić, Salešević, Jakupović, Musić (od 82. Pašić), Medžedović, Mahmutović, Paunović, Petković.

Rudar (KA) 2 : 0 Novi Travnik
Bajer 99 2 : 4 Brnjaci
Sloga 1 : 2 NK Vitez
Kaćuni 3 : 3 Rudar (HB)
Vitez (B) 0 : 1 Krajina
Romari 2 : 0 Bratstvo