Orhan Tucović podnio ostavku na mjestu predsjednika Igmana

Igman iz Konjica ostao je bez predsjednika, nakon što je Orhan Tucović podnio ostavku na čelnoj funkciji kluba. Njegov odlazak dolazi u izuzetno teškom periodu za Konjičane, koji se suočavaju s brojnim izazovima nakon izazovne sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne I Hercegovine.

Situacija u klubu posljednjih sedmica postaje sve složenija. Veliki broj igrača već je napustio ili je na izlaznim vratima, tražeći nove sredine, dok se istovremeno sve glasnije govori da ni šef stručnog štaba Dženis Ćosić neće ostati na klupi Igmana uoči nove sezone.

Tucović je tokom svog mandata više puta isticao kako se klub bori s ozbiljnim finansijskim problemima, posebno nakon odlaska glavnog sponzora, ali je naglašavao da će prioritet ostati stabilizacija kluba i razvoj omladinskog pogona. Ipak, ostavka predsjednika dodatno je produbila neizvjesnost oko budućnosti konjičkog prvoligaša.

Pred Igmanom je sada period u kojem će biti potrebno formirati novu upravu, riješiti pitanje stručnog štaba i započeti rekonstrukciju igračkog kadra. Ostaje da se vidi ko će preuzeti odgovornost za vođenje kluba i kakvi su planovi za predstojeću sezonu u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

 


XS SM MD LG XL XXL