Borac trojkom stigao do tri nova boda

Ekipa FK Borac pred susret sa timom GOŠK-a FOTO: FK Borac

Fudbaleri Borca odigrali su i  drugu utakmicu u domaćem prvenstvu i ostavrili su drugu pobjedu. Poslije Slobode iz Tuzle (2:0) na Gradskom stadionu u Banjaluci pao je i GOŠK iz Gabele (3:0). Sva tri pogotka u večerašnjoj utakmici postignita su u drugom poluvremenu.

Poslije lošeg prvog poluvremena u nastavku je izašao “drugi” tim Borca, a u 54. minutu Dino Skorup, nekadašnji član GOŠK-a je poslije kornera pogodio glavom za 1:0 sa tri-četiri metra. Na 2:0 povisio je kapiten Srđan Grahovac u 56. minutu rezantnim udarcem sa 15-tak metara, da bi Enver Kulašin u 74. minutu postavio konačan rezultat – 3:0, poslije klasičnog kontranapada.

Borac – GOŠK          3:0 (0:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 1.200. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Strijelci: 1:0 Skorup (54), 2:0 Grahovac (56), 3:0 Kulašin (74). Žuti kartoni: Srećković, Skorup (Borac), Perić, Martić, Gogić (GOŠK). Crveni karton: David Martić (GOŠK) u 66. minutu.

BORAC: Šiškovski, Majers, Srećković, Hasukić (od 46. Savić), Vuković (od 46. Kulašin), Hrelja (od 67. Marčetić), Grahovac (od 75. Vranješ), Erera Kardona, Carolina (od 67. Šušić), Skorup, Vukčević.

GOŠK: Kolak, Šuta, Lukić (od 80. Gašpar), Mizić, Kaćunko (od 67. Avrić), Perić, Stranput, Ikić (od 59. Miličević), Mihaljević (od 67. Katavić), Martić, Gogić (od 67. Ljukovac).

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK : Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje