Jahorina u prijateljskom meču bolja od užičke Slobode

Košarkaši Jahorine su u trećem pripremnom meču ovog ljeta savladali člana KLS, užičku Slobodu 84:65.

Domaći tim ulazi nešto sporije u meč, pa u prvih pet i po minuta ne uspjevaju da poentiraju iz igre. Tri polovična odlaska na liniju penala Sudžuma i Silađija bilo je sve od njih za taj period, ali nisu se ni gosti proslavili, trojka iz kornera Božića, uz trojku Džordana Herisa bilo je sve od gostiju.

Poeni pleja i kapitena Filipa Simića na pet i po minuta označavaju i početak jedne poenterski bolje Jahorine, koja do kraja prve dionice ubacuje još 12 poena i na prvu pauzu se ide pri rezultatu 17:17.

Gojko Sudžum je dominirao pod reketom, već se zaključuje da će on biti jedan od glavnih aduta Jahorine, ali je pravi impuls živosti Paljanima donio Rajko Gutalj koji veže sedam poena, pa onda kasnije i još jrdnu trojku, ali i Nikola Silađi, koji je potvrdio svoje odlično 'popanje' i stavio tri trojke, nebranjen od gostiju iz Užica.

Na kraju, druga dionica apsolutno pripada Jahorini koja serijom 16:4 u završnici ovog perioda na poluvrijeme nosi +14, 50:36.

Na startu treće dionice Sloboda uspjeva da se vrati u meč i dođe na četiri poena zaostatka, 54:50. Ipak, odbijaju taj nalet domaći, uspjevaju ponovo da se odlijepe i kraj četvrtine dočekaju sa +13, 71:58

Održavala je Jahorina prednost i povećavala je u četvrtoj dionici. Došla je do izražaja duža i kvalitetnija klupa u odnosu na ono čim raspolaže Vladimir Lučić, pa je na kraju i konačan rezultat +20

Najefikasniji u ekipi Jahorine bio je Gojko Sudžum sa 26 poena, dok je Nikola Silađi ubacio 15. Kod Slobode, Aleksa Ilić je ubacio 25 poena, a dvocifren je bio još samo kapiten Đorđe Božić sa 10 poena.

KK JAHORINA - KK SLOBODA UŽICE 84:65 (17:17, 33:19, 21:22, 13:7)

Jahorina: Karter, Simić 5, Rebić 3, Ivković 3, Mijović 5, Kusmuk, Petrović 9, Drašković 8, Gutalj 10, Sudžum 26,Silađi 15

Sloboda: Heris 5, Panter 6, Bogićević 4, Ćitić 2, Jovanović, Božić 10, Ilić 25, Vukajlović 3, Radovanović 4, Reljić 6, Milošević

Slavija : Jahorina
Široki : Borac Wwin
Bosna Meridianbet : Promo
Orlovik : Leotar
Sloboda : Spars