Drina dublja od Sutjeske, slavlje Višegrađana u Foči

Drina HE je u prvoj utakmici 6. kola Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Foči savladala Sutjesku rezultatom 3:1 i stigla do druge prvenstvene pobjede.

Već u 12. minutu poslije sjajnog ubacivanja iz kornera na drugoj stativi se najbolje snašao Dalibor Damjanović i prizemnim udarcem smjestio loptu u mrežu Fočaka – 0:1. Na startu nastavka Višegrađani su udvostručili prednost. Igrao se 49. minut kada je Damjanović iskoristio grešku odbrane domaćeg tima i sa 16 metara majstoriski pogodio – 0:2.

U 84. minutu golman Obrad Bejatović je u svom šesnaestercu srušio rezervisti Taiga Učidu pa je dosuđen jedanaesterac za domaćina koji je u gol pretvorio Jovica Dačević – 1:2. Nadanja domaćina su kratko trajala jer su gosti u 88. minutu izveli klasičan kontranapad, a mrežu golmana Nikole Šarovića pogodio je mladi rezervista Žarko Perković – 1:3.

Sutjeska – Drina HE           1:3 (0:1)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Strijelci: 0:1 Damjanović (12), 0:2 Damjanović (49), 1:2 Dačević (84 – penal), 1:3 Perković (88). Žuti kartoni: Damjanović, S. Pljevaljčić (Drina HE).

SUTJESKA: Šarović, Đ. Đorđević, Dačević, D. Mojović, Radović (od 46. Ristović), Sekulić (od 46. V. Ivanović), Mihajlović, M. Đorđević, Milović (od 65. Vu Kim), Blagojević, Popović (od 65. Učida).

DRINA HE: Bejatović, Tasić, Pejović, S. Pljevaljčić, L. Pljevaljčić, Damjanović, Simanić (od 72. Marković), Sang Von (od 68. Otašević), Ćirković, Vulević (od 57. Perković), Šušnjar.

Željezničar 3 : 0 Famos
Romanija 2 : 0 Slavija
Sloboda (NG) 0 : 1 Zvijezda 09
Kozara 0 : 0 Leotar
Drina HE 2 : 1 Borac
Laktaši 4 : 0 Sutjeska