Šampion uzeo bod u Mostaru

Zrinjski - Borac

Zrinjski je večeras ugostio Borac u susretu šestog kola Vvin lige BiH a meč je okončan rezultatom 1:1, pa možemo reći da više nema timova sa stopostotnim učinkom u ligi ove sezone.

Večerašnji derbi Zrinjski je dočekao sa tri pobjede u tri meča, Borac je imao dvije pobjede u dva meča, a ovi su timovi prošle sezone osvojili prva dva mjesta u ligi, dok je Zrinjski osvojio Kup BiH, pa je bilo i uoči današnjeg meča jasno da se radi o važnoj utakmici za ishod borbe za naslov.

Počelo je oprezno, kako i obično biva između Zrinjskog i Borca, a petnaestak minuta se čekalo na prvu šansu na utakmici, kada se Kulašin nije dobro snašao nakon jedne odbijene lopte. Na drugoj strani, Zrinjski nije previše prijetio u otvaranju utakmice. Borac je imao još pokušaje Savića i Srećkovića, prije nego je domaćin poveo.

Karolina je u 28. minuti bio nevjerovatno neodlučan, dopustio je Ćorluki da mu ukrade loptu i iskusni bek Zrinjskog je pogodio za vodstvo svog tima.

Do kraja prvog dijela vodila se, žargonski rečeno, rovovska bitka, a šansi nije bilo. Na otvaranju drugog dijela Zrinjski je bio bolji u prvih desetak minuta, ali nije stvorio ni jednu ozbiljniju šansu. Imao je domaćin priliku da udvostruči vodstvo u 64. minuti, kada je Posavec nakon ubačaja iz kornera probao glavom, ali lopta je otišla pored gola. Nekoliko minuta kasnije probao je i Ćuže, ali šutirao je pravo u Manojlovića.

Činilo se da Zrinjski ide ka pobjedi i da će zadržati stopostotan učinak, no u 86. minuti Borac je izjednačio. Ogrinec je ubacio sa strane i pronašao Despotovića, koji pogađa za poravnanje.

Bilo je dosta nervoze do kraja meča, tražila se i intervencija VR sobe, ali na kraju promjene rezultata nije bilo. Zrinjski sada ima deset bodova iz četiri meča, Borac sedam bodova iz tri meča.

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 3 Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje